Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Kolník: Len či ma tréner chce

Sportnet|1. mar 2004 o 00:00

Nitriansky hokejista JURAJ KOLNÍK (23 r.) sa v tejto sezóne definitívne usadil v NHL, od decembra pravidelne strieľa góly za Florida Panthers - v 36 zápasoch rozvlnil sieť súperovej bránky 12 ráz, pridal aj päť asistencií. Hokejistom zo slnečného štátu .

Nitriansky hokejista JURAJ KOLNÍK (23 r.) sa v tejto sezóne definitívne usadil v NHL, od decembra pravidelne strieľa góly za Florida Panthers - v 36 zápasoch rozvlnil sieť súperovej bránky 12 ráz, pridal aj päť asistencií. Hokejistom zo slnečného štátu chýba zatiaľ na postupové 8. miesto Východnej konferencie deväť bodov, čo im v zostávajúcich 17 zápasoch základnej časti stále dáva šance hrať v play off. Mladší brat Ľubomíra Kolníka (36 r.), najlepšieho strelca histórie slovenskej extraligy, strieľa už šiesty rok góly v zámorí. V NHL má v tejto sezóne zmluvu na 400-tisíc dolárov. Za Slovensko odohral doteraz jeden zápas v príprave na MS 2001.

Mužstvo Panthers ťahalo koncom februára úspešnú sériu piatich zápasov bez prehry. V čom vidíte zlepšenie hry a výsledkov?

"Vo februári nastúpil k mužstvu nový tréner John Torchetti. Atmosféra v tíme sa uvoľnila, opäť máme z hokeja radosť. Do novembra viedol Floridu známy železný Mike Keenan, vládol tvrdou rukou, mužstvo hralo v kŕči. Potom ho načas prevzal generálny manažér Rick Dudley, ale mám pocit, že teraz sa nám darí najviac. Torchetti má ľudský prístup, vie sa s hráčmi porozprávať, víťazstvá nám dodali viac sebavedomia. V poslednom domácom zápase s Washingtonom bolo vyše 19-tisícové hľadisko nášho Depont Centra vypredané."

Hráte v útoku s Rusom Valerijom Burem i Američanom Mattom Cullenom. Máte dosť priestoru na ľade?

"Keďže aj Valerij je pravé krídlo, ja som sa presunul na ľavú stranu - nemám s tým problém. Matt je v strede útoku. Nastupujeme ako druhá lajna, tréner nás posiela na presilovky aj oslabenia. Cítim sa dostatočne využitý."

V úvode sezóny ste začali na farme v San Antoniu, máte dvojcestnú zmluvu. Aký je rozdiel v príjme, keď hráte na farme a v NHL?

"U každého hráča je to individuálne. Podľa toho, ako má postavený kontrakt. V mojom prípade v NHL zarobím asi päťkrát viac."

V mužstve Floridy hrá aj ďalší Nitran Branislav Mezei. Už sa vyliečil po ťažkom zranení oka?

"S Braňom hráme spolu od žiackych rokov. Už je zdravý, vo februári si znova vybojoval miesto v zostave."

Rozprávate sa o možnosti reprezentovať Slovensko na MS v Česku?

"Občas. Teraz sa však sústreďujeme na záver základnej časti NHL. Ak by Florida nakoniec nepostúpila do play off, rád by som hral za Slovensko. Len či ma bude tréner Hossa do národného tímu chcieť." ŠTARTFOTO - JÁN SÚKUP

Súvisiace články