Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Köllerer sa odvolá voči doživotnému dištancu na CAS

SITA|4. jún 2011 o 15:38

Rakúsky tenista Daniel Köllerer poprel svoju účasť na ovplyvňovaní zápasov a plánuje sa odvolať voči doživotnému zákazu činnosti za tento prehrešok na Športovom arbitrážnom súde (CAS).

VIEDEŇ.

Informuje o tom agentúra Bloomberg Bývalému 55. hráčovi renkingu ATP dokázali tri prehrešky proti antikorupčnému kódexu. "Bol to pre nás veľký šok. Vyšetrovanie do veľkej miery ovplyvnilo Danielov život. Neexistuje žiaden dôkaz o jeho vine. Dištancujeme sa od údajného ovplyvňovania zápasov," vyhlásil Rakúšanov manažér Manfred Nareyka.

"Crazy Dani" Köllerer dostal tiež pokutu 100 000 amerických dolárov. Rakúšan, ktorý absolvoval svoj daviscupový debut vlani v marci v štajerskom Bad Gleichenbergu proti Slovákom, momentálne figuruje na 385. priečke v renkingu.

Kontroverzný Köllerer na základe výsledkov vyšetrovania Útvaru integrity tenisu (TIU) dostal minulý rok v auguste sankciu 15 000 eur a zákaz štartu na 3 mesiace, zhodne podmienečne s odkladom na dva roky, za to, že na jeho osobnej internetovej stránke boli údaje spojené s tipovaním. Išlo o informácie o kurzoch, ale aj linky na "odkliknutie" na weby stávkových kancelárií. Hráčovho manažéra Manfreda Nareyku vtedy vylúčili na 12 mesiacov s odkladom na 2 roky zo všetkých medzinárodných podujatí - takisto podmienečne.

TIU zriadili štyri hlavné svetové tenisové autority a organizácie - ITF, jej nezávislá grandslamová komisia, ATP a WTA - ako súčasť jednotného protikorupčného programu zavedeného pod vplyvom viacerých podozrení z ovplyvňovania výsledkov či zneužívania interných informácií, ktoré inicioval neslávne známy sopotský duel medzi Rusom Nikolajom Davydenkom a Argentínčanom Martinom Vassallom-Arguellom.

Súvisiace články