Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Koller hovorí o tlaku pred duelom s Lotyšmi

Sportnet|14. jún 2004 o 00:00

SINTRA - Český futbalista Jan Koller varuje pred prílišným optimizmom pred úvodným vystúpením českej reprezentácie proti Lotyšsku. "Proti Lotyšom sme jednoznačnými favoritmi a to vytvára na nás veľký tlak. Musíme mať víťazný štart do turnaja," povedal ..

SINTRA - Český futbalista Jan Koller varuje pred prílišným optimizmom pred úvodným vystúpením českej reprezentácie proti Lotyšsku. "Proti Lotyšom sme jednoznačnými favoritmi a to vytvára na nás veľký tlak. Musíme mať víťazný štart do turnaja," povedal 31-ročný zakončovateľ bundesligovej Borussie Dortmund.

Dve východoeurópske krajiny, čerství členovia Európskej únie, nie sú vo svete vnímané na rovnakej futbalovej úrovni. Kým postup Lotyšska na ME po barážovom vyradení Turecka spôsobil veľké prekvapenie, Česi sa na záverečný turnaj dostali priamo, keď v kvalifikačnej skupine predstihli aj Holandsko. Práve tím 'oranjes' bude ich ďalším súperom v základnej D-skupine kontinentálneho šampionátu, v poslednom súboji sa potom Česi stretnú s Nemeckom.

"Práve proti Nemcom budem mať špeciálnu motiváciu hrať dobre. Bude to záverečný duel v skupine, no môže byť veľmi dôležitý," dodal s 202 cm najvyšší muž ME Jan Koller, ktorý v drese A-mužstva ČR dosiaľ odohral 51 zápasov a strelil v nich 27 gólov.

(sita, AFP)

Súvisiace články