Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kolkári Plešivca odohrali životný zápas

Sportnet|Publikované 11. nov 2003 o 23:00

Bratislava/Plešivec - Kolkársky klub Plešivec cestoval v 7. kole I. ligy do Bratislavy. V jednej z najlepších kolkární na Slovensku sa stretli s

Interom Slovnaft C. V zápase so silným súperom podali hráči KK Plešivec životný výkon. Zhodili 3378 kolkov, čo je doteraz najlepší výsledok klubu.

V prvej dvojici nastúpil Bráz proti extraligistovi Smutnému. V prospech domáceho hráča hovorili skúsenosti aj jeho výška, ale napriek tomu bol hráč Plešivca úspešnejší, keď zhodil o 16 kolkov viac. Raffayovi sa už darilo menej. Jeho súper Maťašeje zhodil 582 kolkov, o 55 viac ako hosťujúci hráč. Zároveň sa stal najlepším hráčom Interu C. po prvej dvojici prehrávali Plešivčania o 39 kolkov. V druhej dvojici nastúpili za hostí Ľ. Lipták a B. Lipták proti domácim Lapošovi a Gunišovi. Obom sa darilo a svojich súperov porazili. Dobre zahral B. Lipták, ktorý porazil Guniša o 58 kolkov. Hráči Plešivca nielen, že zmazali náskok súpera, ale dostali sa do vedenia. K dobru mali 20 zhodených kolkov. Tretiu dvojicu tvorili Baša a T. Pašiak. Baša porazil Martišeka o 3 kolky. Vynikajúci výkon hosťujúceho družstva korunoval posledný hráč T. Pašiak. Zhodil 596 kolkov, čím porazil svojho súpera Baboša o 24 kolkov. Svojím výkonom sa dostal do šestky kola, kde sa o prvé miesto delí s Kočanom z Piešťan. Hráči KK Plešivec zhodili o 47 kolkov viac ako súper a oplatili Interu C prehru z jarnej časti. Kolkáreň na Interi je najlepšia na Slovensku a pre naše družstvo bolo poctou hrať tam. Hráči dokázali, že na dobrých dráhach vedia zahrať. Ukázali svoje kvality. Úroveň našich kolkárov by určite stúpla, keby mohli trénovať na takýchto dráhach, povedal predseda KK Plešivec Matej Kováč a pokračoval, je to zatiaľ náš najlepší výsledok. Celé družstvo podalo kvalitný výkon. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázali tomáš Pašiak, Bohuslav Lipták a Árpád Bráz. Z víťazstva máme radosť, ale od pondelka rozmýšľame o novom zápase.

Inter Slovnaft Bratislava C - KK Plešivec 3331:3378, výkony: Bráz 577, Raffay 527, Ľ. Lipták 548, B. Lipták 579, Baša 551 a T. Pašiak 596.

Po siedmych kolách je KK Plešivec v tabuľke na druhom zo ziskom 10 bodov a priemerom 3155. Na vedúce Rakovice stráca dva body.

KK Plešivec B nastúpil v 7. kole II. ligy na domácej pôde proti Lokomotíve Vrútky B. Hneď v úvode zápasu sa výrazne presadil domáci Geľo, ktorý porazil Šuhaja o 59 kolkov a vytvoril rozhodujúci náskok. Ostatným hráčom sa darilo už menej. Napriek tomu Plešivčania vyhrali. Bolo to povinné víťazstvo. Body sú dôležitejšie ako výsledok. Niektorí hráči sklamali. Na ich výkone sa podpísala aj mesačná prestávka. Družstvo podržal Ľubomír Geľo. Verím, že v ďalších stretnutiach sa im výkonnosť vráti, povedal Matej Kováč.

KK Plešivec B - Lokomotíva Vrútky B 2897:2881, výkony: Geľo 512, V. Lipták st. 474, Vidinský 460, Dudáš 486, V. Lipták ml. 473, Belák 492.

V tabuľke je KK Plešivec B na treťom mieste so ziskom 6 bodov a priemerom 3074.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.