Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kolbas pred derby: Pre vyhru urobíme všetko

Jaroslav Kolbas (v zeleno-bielom drese). Verí, že štart do jarnej časti Corgoň ligy zeleno-bielym vyjde. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 2. mar 2012 o 23:00

Dnes sa začne jarná časť futbalovej Corgoň ligy. Pozornosť púta najmä tradičné východniarske derby 1. FC Tatran Prešov a MFK Košice.

Dnes o 14.30 hod. sa začne 20. kolom jarná časť futbalovej Corgoň ligy. Medzi na dnes piatimi naplánovanými duelmi púta pozornosť najmä tradičné východniarske derby 1. FC Tatran Prešov a MFK Košice. Zeleno-bieli na čele s novým kormidelníkom Sergijom Kovalcom by chceli dnes pred svojimi fanúšikmi naplno bodovať a dotiahnuť sa tak práve na Košičanov.

PREŠOV. Futbalisti 1. FC Tatran Prešov sú namočení v zostupových vodách a tak dnešná prípadná výhra by bola dobrým odrazovým mostíkom v záchranárskych prácach.

Zeleno-bieli s výraznými zmenami v kádri, ale i na trénerskom poste majú čo svojim fanúšikom vracať. Prešovský tréner Sergij Kovalec pred štartom jarnej časti avizoval, že okrem zbierania tak potrebných bodov chce, aby jeho zverenci atraktívnou hrou bavili svojich fanúšikov.

Zeleno-bieli odohrali počas zimnej prípravy tucet zápasov. Popri kondičnom sústredení vo Vysokých Tatrách absolvovali aj dlhé pätnásťdňové herné sústredenie v Turecku. Hráči preto hlásia pred dnešným zápasom pripravenosť.

Za všetkých hovorí obranca Jaroslav Kolbas: „Je pravdou, že príprava bola dlhá, keďže sa nám ešte odložilo aj prvé kolo. Prípravu by som hodnotil celkom dobre. Myslím si, že sme dobre pripravení, odohrali sme kvalitné zápasy s výbornými súpermi a neostáva nám nič iné, ako potvrdiť pripravenosť v dnešnom zápase proti Košiciam.“

Zápas proti Košiciam je pre nich veľmi dôležitý

Pre Jaroslava Kolbasa, košického odchovanca, ktorý si od minulého roka oblieka zeleno-biely dres je stále tento zápas špecifickým, avšak nesústredí sa na nič iné, ako na zisk troch bodov proti svojim bývalým spoluhráčom.

„Aj keď je to pre mňa špecifické, snažím sa tomu neprikladať veľkú váhu. Beriem to ako každý iný ligový zápas. Nielen pre mňa, ale aj pre celý tím to bude dôležitý zápas, v ktorom sa potrebujeme chytiť a získať tri body. Uvidíme ako to dopadne, ale my urobíme pre výhru všetko.“

Zároveň sme sa prešovského obrancu opýtali, čo by mohlo dnes na hráčov z Čermeľa platiť. „Určite budú bojovať, káder majú mladý, napriek tomu sa musíme pozerať na seba a ukázať, čo sme v zime natrénovali. Oni nemajú čo stratiť, ale my musíme bodovať, pretože bodov máme po jeseni málo a štart do jari je veľmi dôležitý.“

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.