Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kolbas jediný Košičan, ktorý zažil posledný vzájomný duel s Prešovom

Sportnet|Publikované 30. sep 2005 o 22:00

Košice - Druhá najvyššia futbalová súťaž vstupuje počas tohto víkendu do svojej druhej tretiny. Lídra súťaže MFK Košice čaká prestížne derby v

Prešove pod reflektormi. Košičania, ktorí ťahajú šnúru deviatich víťazných zápasov by chceli uspieť i v Prešove. Uvedomujú si však, že ich bude čakať veľmi ťažký duel.

"Pocestujeme s tým, aby sme neprehrali. Nechceme prerušiť víťaznú sériu. Predpokladám, že na derby bude skvelá kulisa. Keď bude dobré počasie, verím, že príde aj 7-8 000 divákov. Čaká nás ťažký zápas, ale určite chceme bodovať. Chceme získať minimálne bod. Pochopiteľne, chceme vyhrať, ale spokojní budeme i s bodom," povedal Jaroslav Kolbas (na snímke), ktorý je posledným mohykánom v košickom drese, ktorý nastúpil na posledné vzájomné stretnutia týchto dvoch celkov v sezóne 2003/04. Košičania vtedy doma v 12. kole 18. októbra prehrali 1:2, keď ich gól strelil Beňo a v odvete v Prešove 22. mája prehrali v zápase 27. kola dokonca 1:4. Vtredy skóroval Ľ. Gajdoš. V tomto zápase sa predstavil i Jaroslav Kolbas, ktorý je v súčasnom košickom kádri trénera Jána Kozáka jediným futbalistom, ktorý si pamätá na tento zápas. Aj z tohto pohľadu vidieť, akou zmenou prešlo košické mužstvo. Pravda, obe stretnutia odohral i Ľ. Gajdoš, no ten sa v súčasnosti neobjavuje na druholigovej zápasovej súpiske. "O tom som vôbec nevedel. Pravdupovediac, ani som si to neuvedomil, že som jediným pamätníkom v tíme," usmial sa J. Kolbas.

Košičania zvládli perfektne prvú tretinu súťaže. Nebyť zaváhania hneď v 1. kole doma so Zlatými Moravcami, keď museli ratovať remízu, mohli byť v súčanosti na čele tabuľky bez straty bodu. Nič to však nemení na ich obdivuhodnej sérii. "Čaká nás ťažký súper. Budeme sa snažiť podať čo najlepší výkon, lebo sa chceme prezentovať i dobrým futbalom," podotkol košický stredopoliar, podľa ktorého si budú musieť dávať pozor na viacerých hráčov, no z nich je v súčasnosti najnebezpečnejší Almir Gegič. "Prešovčania majú v súčasnoti veľmi dobré mužstvo. Veľmi nebezpečným sa ukazuje na pravej strane zálohy Gegič. Bude to aj preňho špecifický zápas, keďže bude hrať proti Košiciam. V čase keď hral za 1. FC Košice, ja som len prišiel trénovať do áčka z dorastu. Nehrali sme však spolu," dodal rodák z Trebišova.

Program 11. kola - dnes o 14.30: Lipany - R. Sobota, Lučenec - Nitra B, Báč - Trnava B, Humenné - Senec, D. Streda - Šaľa, o 18.00: Prešov - Košice, Slovan - Podbrezová, zajtra o 10.30: Michalovce - Zlaté Moravce.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.