Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kolbas by najradšej uprednostnil Košice

Jaroslav Kolbas. V prípravnom zápase s Michalovcami. (Autor: Róbert Andrejov)
Bohuslav Matia|Publikované 21. júl 2016 o 22:00

Je rodák z Trebišova, ale podstatnú časť svojej futbalovej kariéry prežil v Košiciach.

Od mládežníckych družstiev, od roku 1998, v podstate až do roku 2011, keďže krátka anabáza v gréckom klube Skoda Xanthi (v sezóne 2009/2010) nestojí ani za zmienku, lebo tam neodohral ani jediný súťažný zápas.

KOŠICE. Po pôsobení v Prešove (2011-2013), v Nitre (2013-2014) a v druholigovej Haniske (v minulej sezóne) sa 31-ročný stredopoliar Jaroslav Kolbas do Košíc vrátil, a v týchto dňoch sa rozhoduje, či vo VSS napevno zakotví.

Vedenie košického klubu i on majú na tom záujem, ale... „Trénujem s VSS, odohral som aj niekoľko prípravných zápasov, ale s klubom ešte nie sme dohodnutí,“ povedal nám vo štvrtok dvojnásobný slovenský reprezentant.

Aj kvôli trojročnému synovi

A v čom je problém? „To nechcem špecifikovať, lebo ja mám záujem tu zostať a hrať za Košice. Mám však ešte niečo rozrobené aj inde, a čakám, ako sa to vyvinie. V priebehu dvoch-troch dní by sa malo všetko finalizovať. S VSS stále trénujem a čakám, ako sa vyvinú veci z mojej strany,“ vraví skúsený futbalista.

Svoje angažmány vybavuje po vlastnej linke, keďže nemá agenta. „Ide o kluby z východného Slovenska a Maďarska, v oboch prípadoch druholigové.“

Vyššie ambície, hrať ešte niekde najvyššiu súťaž, už nie sú?

„Samozrejme, tie ambície, hrať v čo najkvalitnejšej súťaži, sú stále, ale rád by som už zostal doma a najradšej by som uprednostnil Košice. Ísť niekde do zahraničia a žiť tam nejaké dlhšie obdobie, to ma už neláka. Mne by vyhovovali najviac Košice, lebo tu bývam, a rád by som tu už zostal aj kvôli trojročnému synovi Simonovi. A doma, keďže som hral za Hanisku, som v podstate už dva roky. No možnosť, že by som išiel ešte niekde preč, nevylučujem, i keď, ako vravím, bol by som najradšej, keby som sa dohodol s VSS.“

Najkrajšie obdobie

Už aj preto, že Jaroslav Kolbas v tomto klube prežil najkrajšie a najlepšie obdobie svojej kariéry.

Ako hráč MFK si v roku 2008 vyslúžil aj pozvánku do národného mužstva, na prípravné zápasy s Tureckom a Švajčiarskom.

„Určite to bolo najkrajšie obdobie mojej kariéry, na pôsobenie v košickom klube mám pekné spomienky.“

A mohol by ich oživiť, aj keď žlto-modrí sú v súčasnosti „iba“ druholigoví. Aj s jeho pomocou by sa však v Čermeli mohlo blýskať na lepšie časy, lebo Košičania nesmierne túžia po návrate medzi slovenskú futbalovú elitu.

„Veľa chlapcov zo súčasného kádra nepoznám. Poznal som viacerých, ktorí z klubu po skončení minulej sezóny odišli. Teraz sú tu väčšinou mladšie ročníky, ale aj za tých pár dní, čo s nimi trénujem, vidím, že sú to šikovní chlapci, ktorí, keď získajú viac skúseností, môžu niečo dokázať. Aj ja by som im rád pomohol, k dobrým výsledkom i v boji o postup do najvyššej súťaže. Uvidíme, ako sa to s mojím angažmánom vyvinie, najneskôr v pondelok bude už vo všetkom jasno, či v Košiciach zostanem alebo to skúsim ešte niekde inde.“

Autor: Bohuslav Matia

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.