Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Kolbas a Novák nepoznajú dôvody preradenia

Preradený Ján Novák je momentálne v béčku Tatrana. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 17. júl 2013 o 00:00

Naposledy sa objavili v zostave Tatrana Prešov v príprave s Vranovom. Odvtedy Jaroslav Kolbas a Ján Novák chýbali na súpiske.

Naposledy sa objavili v zostave Tatrana Prešov v prípravnom stretnutí s Vranovom. Odvtedy Jaroslav Kolbas a Ján Novák chýbali na súpiske druholigistu. Tréner Jozef Kostelník túto absenciu zdôvodnil tým, že obaja skúsení hráči boli preradení do béčka. Táto informácia sa nedala obísť bez povšimnutia, preto sme oslovili oboch futbalistov, aby sa k nej vyjadrili.

PREŠOV. Niet pochýb, že boli dosť prekvapení, o podobných záležitostiach sa nehovorí ľahko a otvorene.

Zaujímavé je, že hoci sa ocitli na vedľajšej koľaji iba minulý týždeň, v príprave nefigurovali na scéne už v predošlých troch dueloch.

„Neviem, čo bolo pohnútkou môjho preradenia. Nikto to nekonkretizoval, len som si vypočul strohú informáciu, že idem do béčka. Oznámil mi to tréner Jozef Kostelník vedno s Jánom Šafrankom. Zostal som zaskočený, lebo mám ešte platnú zmluvu do konca roka,“ poznamenal J. Kolbas s tým, že sa v tejto problematike nechce nateraz príliš vŕtať.

Isté je, že kontrakt mu vyprší koncom roka a niekedy kluby hráčov, čo nemienia pokračovať ďalej v aktuálnom pôsobisku, presunú do rezervy alebo ich nechajú na tribúne.

Hlavne vtedy, ak taký futbalista rozhodí siete a rozbehne tesnejšie kontakty s možnými záujemcami.

„Z mojej strany žiadny impulz neprišiel, chcem sa naďalej držať mojej zmluvy. Od začiatku prípravy som makal s vedomím, že kouč so mnou ráta a v úvodných súbojoch som hral. Prišlo však toto rozhodnutie, ja ho akceptujem, trénujem s béčkom, plním si svoje zmluvné povinnosti,“ naznačil hráč, ktorý je dva roky v zeleno–bielom drese.

Takúto situáciu nezažíva úplne po prvý raz, pred časom ho niečo podobné postretlo v Košiciach. „Vtedy to bolo to len také naťahovanie sa ohľadom nového angažmánu.“

Boli sme zvedaví, či aktuálny stav berie ako istú formu degradácie jeho futbalovej povesti? „Som s tým vyrovnaný, vedenie klubu alebo tréner sa tak rozhodli a ja to musím prijať.“

Každý, kto vie narátať do desiatich, si ale domyslí, že za týmto krokom môže byť nesúhlas hráča s navrhnutými podmienkami. Lebo Corgoň liga a II. liga nie je predsa to isté. Je to tak?

„Nemyslím si, že ide o podmienky. Tréner mi oznámil, že nepočíta so mnou a čo ho k tomu viedlo, je otázka skôr pre neho. Nikto mi to bližšie nezdôvodnil a ja som sa o to ani nezaujímal.“

Chceli sme vedieť, či za tým nie je prehodnotenie finančného ohodnotenia, ale Jaroslav Kolbas načrtol, že k interným finančným súvislostiam medzi ním a klubom sa nemieni vyjadrovať.

Chce hovoriť s prezidentom

Určite preradení futbalisti veria v skorý návrat do základnej zostavy prvého tímu. V to dúfa aj Ján Novák, ktorý posilnil Šarišanov ako vyhlásený kanonier tesne pred štartom jarnej odvety, keď sa dohodol na trojročnom kontrakte.

To, že aktuálne je preňho vzdialená aj druholigová méta, nesúvisí s tým, že pri neúspešných záchranárskych prácach jeho zásahy chýbali.

„Rozhodne sa chcem rozprávať s prezidentom klubu po jeho návrate z dovolenky. Dovtedy by som sa nerád k tomu bližšie vyjadroval.“

Novák naznačil, že viac o tom, na čom bude, by malo byť jasnejšie po rozhovore s Miroslavom Remetom.

Mimochodom, aj po lanskej jesennej časti v zime sa dostal do podobnej nezávideniahodnej situácie v Žiline a východiskom bol príchod na východ.Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články