Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

'Koki' ostal miláčikom košických tribún

Sportnet|Publikované 9. sep 2002 o 22:00

Košice - Po hokejovom extraligovom zápase Košice - Poprad (4:1) sa najväčšie ovácie domácich fanúšikov ušli paradoxne hráčovi Popradu. Komu inému,

brankárovi Martinovi Klempovi. Košické publikum opäť dokázalo, že je jedným z najlepších v republike a nezabudlo, že tento gólman počas trojročného pôsobenia v HC pomohol Košiciam svojimi službami v najťažších časoch, keď mužstvo bojovalo o záchranu v najvyššej súťaži. Populárny 'Koki' ostal miláčikom košických tribún i po prestupe do rodného Popradu. "Maťo Klempa" - skandovali košickí fans po zápase tak dlho a búrlivo, že dojatý gólman Popdtatrancov sa dokonca vrátil zo šatne, aby im ešte raz vďačne zakýval.

"Fantastické! V Košiciach bolo vždy vynikajúce publikum. Ďakujem im za všetko. Sú ozaj skvelí a sú skutočne šiestym hráčom košického mužstva," súkal zo seba po zápase slová vďaky košickému publiku Martin Klempa. Vie, že medzi fanúšikmi HC si počas svojho pôsobenia v Košiciach získal popularitu, ale takéto niečo nečakal. "Bol som naozaj milo prekvapený. Skôr som si myslel, že sa budú ozývať nejaké tie nadávky, keďže som prestúpil do Popradu." Na jazyk sa nám zákonite tisla otázka, či mu pri pohľade na reakciu publika ospevujúceh jeho meno nie je ľúto, že v nedeľu nemal na sebe košický, ale popradský dres. "Trošku aj áno, ale hokejový život je taký. Raz sme tu, potom zase tam. Beriem to tak, ako to je."

Popradčania síce prehrali, Klempa však za štyri inkasované góly nemohol. "Nebyť dvoch vlastných gólov, potrápili by sme domácich viac a mali by to ešte ťažšie." Bolo pre 29-ročného gólmana v zápase výhodou, že košický štadión i prostredie pozná? "Brankár musí chytať vždy a všade naplno. Psychicky mi však košickí diváci veľmi pomohli, že čo im ešte raz ďakujem." Pol zápasu držali Popradčania s favoritom v nedeľu krok. Hoci sa pred sezónou hovorilo, že slabinou Podtatrancov bude najmä obrana, v úvodnom dueli to až tak vidieť nebolo, takže gólman mohol byť s defenzívnou činnosťou mužstva v podstate spokojný. "Viac-menej áno. Keď ešte trošku zadné rady vycibríme, verím, že to bude ešte lepšie." Poprad mal v lete problémy, takže základným cieľom je záchrana v súťaži. Najmä v útoku sa však tím predsa len celkom slušne doplnil, takže podľa nás by si mal trúfať minimálne na play off. "Sezóna je veľmi dlhá, hrá sa 56 zápasov. Môžu prísť nejaké zranenia a budeme mať problémy. Dúfam, že sa to nestane a budeme podávať stabilné a vyrovnané výkony."

Martin Klempa je v Poprade doma, takže s udomácňovaním sa v materskom tíme nemal po návrate z Košíc problémy. "Áno, syn mi tam chodí do školy, takže sa venujem najmä jemu. Počas tých troch rokov, keď som bol v Košiciach som totiž na rodinu až toľko času nemal a teraz im to chcem vynahradiť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.