Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Koivu: Aj ďalšia sezóna NHL je ohrozená

TASR|16. dec 2004 o 14:38

Helsinki 16. decembra (TASR) - Fínsky hokejový útočník Saku Koivu si myslí, že ani v nasledujúcom ročníku (2005/06) sa zámorská NHL regulárneho začiatku ...

Helsinki 16. decembra (TASR) - Fínsky hokejový útočník Saku Koivu si myslí, že ani v nasledujúcom ročníku (2005/06) sa zámorská NHL regulárneho začiatku nedočká. Podľa centra Montrealu Canadiens, ktorý v septembri pomohol Fínsku k postupu do finále Svetového pohára, musia zástupcovia klubov a hráčov začať častejšie a intenzívnejšie rokovať o patovej situácii, inak bude lockout nečakane dlhý.

"Nie je už veľa času, pretože do prvého januárového týždňa sa buď dohodnú, alebo nie. Ja osobne však nie som optimista, situáciu vidím veľmi zle," vyhlásil Saku Koivu, podľa ktorého je dokonca možné, že na klziskách v USA a Kanade nezačne ani nasledujúci ročník profiligy. "Ak sa nič nestane, tak názory a postoje oboch strán budú rovnaké v septembri, ako dnes. Takže aj budúca sezóna je ohrozená," dodal Saku Koivu, ktorému jeho zamestnávateľ Montreal Canadiens dal v stredu súhlas, aby počas výluky v NHL hral vo fínskej lige za svoj bývalý klub TPS Turku.

Súvisiace články