Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Kohutiarovi zverenci sú na dne tabuľky

Michal Kivader. Aj jeho mrzeli vylúčenia a inkasované góly. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 10. okt 2013 o 22:00

Ani tretie východoslovenské derby v jednom rade prvoligoví hokejisti HC Prešov 07 nezvládli.

Ani tretie východoslovenské derby v jednom rade prvoligoví hokejisti HC Prešov 07 nezvládli a znovu nepochodili na vlastnom ľade. Hoci si čiastočne vylepšili streleckú produktivitu a tri razy skórovali, predsa nestačili na rozbehnutých Michalovčanov. Zverenci trénera Branislava Kohutiara ťahajú neutešenú sériu prehraných zápasov (dovedna nepochodili už v poltucte meraní síl po sebe) a sú na dne tabuľky.

PREŠOV. Šarišania sa stále trápia nielen s koncovkou, ale najmä s nedostatočným bránením a v ich hre sú nežiaduce prvky rozháranosti, unáhlenosti i nekoncentrovanosti.

Aj stredajší zápas so Zemplínčanmi naznačil, že pokrivkáva disciplína. „Máme veľa vylúčených, dopúšťame sa zbytočných zákrokov a porušení pravidiel, za čo pykáme,“ povzdychol si útočník Michal Kivader, pričom narážal na „hlúpe“ priestupky, ako napríklad hra so zdvihnutou hokejkou.

„Hrali sme niekoľko minút oslabení o dvoch hráčov a to, pravdaže, bolo vodou na mlyn pre súpera.“

Bilancia vylúčení bola veľavravná – 12:5. Hostia túto skutočnosť, pravdaže, parádne zužitkovali. Hoci domáci mohli namietať, že rozhodca bol na nich prísnejší, predsa si za penalizáciu mohli sami.

„Neviem si vysvetliť, čím to je, ale takto sa ďalej nedostaneme.“ Hostitelia začali tak ako tradične aj toto vystúpenie nedobre a po úvodnej tretine prehrávali dvojgólovým rozdielom.

„Cez prestávku sme si povedali, že všetky herné činnosti treba zlepšiť a podarilo sa nám vyrovnať, lenže prišiel záver druhej dvadsaťminútovky a hostia sa znovu utrhli.“

Po dvoch tretinách viedli Zemplínčania znovu o dva góly, pričom ich strelili do šatne a položili tak Prešov na lopatky.

V záverečnom dejstve na jeho začiatku víťaz pridal piaty zásah a žiadnu drámu nepripustil, lebo domáci sa iba raz zmohli na odpoveď.

Už nemôžu špekulovať

Nie je bez zaujímavosti, že tretí, štvrtý a piaty gól na sklonku druhej a začiatku tretej tretiny padli pri presilovke Michaloviec.

„To bol kľúčový moment pre vývoj stretnutia.“ Aj štatistika streleckých pokusov bola na strane hostí, čo pramenilo z toho, že mali viackrát početnú prevahu na ľade. Potom sa nemožno čudovať, že duel dopadol úspešne pre hosťujúci tím.

Pozitívnym zistením pre Prešovčanov bolo, že konečne mohol nastúpiť útočník Halás, ktorý sa premiérovo uviedol dvoma súťažnými zásahmi.

„Azda s jeho prítomnosťou budeme konečne už v útočnej fáze výraznejší. Potrebujeme sa uchytiť a nehádžeme flintu do žita ani pred dnešným zápasom v Senici,“ poznamenal M. Kivader.

Nuž, v prostredí druhého celku tabuľky to nebude tiež žiadna prechádzka, ale hráči HC 07 nemajú na výber a na silu súpera nemôžu hľadieť.

„Onedlho sa začne druhá fáza základnej časti a treba sa začať inak činiť, aby sme mali tiež u nás na štadióne viac divákov. Lebo zatiaľ je divácka kulisa poslabšia, čo sme si zavinili sami neúspešnými výsledkami,“ komentoval pochmúrne dianie Michal Kivader.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.