Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Kohler novým športovým riaditeľom Bayeru Leverkusen

TASR|26. mar 2003 o 16:32

Leverkusen 26. marca (TASR) - Novým športovým riaditeľom nemeckého futbalového klubu Bayer Leverkusen sa stal doterajší kormidelník nemeckej reprezentácie ...

Leverkusen 26. marca (TASR) - Novým športovým riaditeľom nemeckého futbalového klubu Bayer Leverkusen sa stal doterajší kormidelník nemeckej reprezentácie do 21 rokov Jürgen Kohler. Majster sveta z roku 1990 podpísal päťročný kontrakt a svojej funkcie sa ujme začiatkom budúceho týždňa.

"Teším sa na pôsobenie vo funkcii športového riaditeľa, je to pre mňa nová výzva, nakoľko tím Bayeru Leverkusen ma ohromný potenciál," povedal Kohler.

Tridsaťsedemročný bývalý hráč Borussie Dortmund a Juventusu Turín bude viesť nemeckú dvadsaťjednotku posledný raz v kvalifikačnom stretnutí o postup na ME proti Litve. Predstavitelia Nemeckého futbalového zväzu sa vyjadrili, že Kohlerovi nebudú brániť v odchode do Leverkusenu, pretože vedenie farmaceutov pred rokmi umožnilo vtedajšiemu športovému riaditeľovi Rudimu Völlerovi stať sa trénerom národného tímu.

Súvisiace články