Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Kodat kapitánom českého fedcupového tímu

SITA|Publikované 27. mar 2007 o 15:39

PRAHA 27. marca (SITA) - Novým kapitánom fedcupového tímu tenistiek Česka sa stal Aleš Kodat. Tréner a nevlastný otec najlepšej českej tenistky súčasnosti Nicole Vaidišovej nahradil vo funkcii Tomáša ...

PRAHA 27. marca (SITA) - Novým kapitánom fedcupového tímu tenistiek Česka sa stal Aleš Kodat. Tréner a nevlastný otec najlepšej českej tenistky súčasnosti Nicole Vaidišovej nahradil vo funkcii Tomáša Peteru, ktorý dal prednosť práci v prípravnom výbore olympijskej kandidatúry Prahy. Štyridsaťročný Kodat sa podľa idnes.cz dohodol so zväzom na ročnej zmluve s opciou. Český tím po prvý raz povedie v aprílovom súboji 1. kola II. svetovej skupiny v Bratislave proti Slovensku. "Konzultoval som túto ponuku s Nicole a ona súhlasila," citujú české médiá Kodata. Šéf Českého tenisového zväzu Ivo Kaderka k voľbe nového kapitána poznamenal: "Páči sa mi jeho prístup. Pozná veľmi dobre všetky hráčky, nielen Nicole. A má prehľad aj o súperkách."

Kodat už oznámil širšiu nomináciu na bratislavský duel proti Slovensku, ktorý sa bude hrať v dňoch 21.-22. apríla na antuke Sibamac arény Národného tenisového centra. Okrem svetovej hráčky číslo 8 Vaidišovej sa v nej nachádzajú Lucie Šafářová (26.), Eva Birnerová (72.), Iveta Benešová (96.), Barbora Záhlavová-Strýcová (142.) a Květa Peschkeová (152.). Konečné kvarteto nominovaných bude známe po turnaji v Miami. "Slovensko je veľmi silné. Navyše Daniela Hantuchová je teraz v skvelej forme," povedal Kodat. Zároveň tiež poznamenal, že slovenská dvojka by mala byť slabšia a že obe české singlistky budú v zápase s ňou favoritkami.

Ako je známe slovenský kapitán Mojmír Mihal nebude mať na zápas s Českom k dispozícii aktuálnu slovenskú dvojku Jarmilu Gajdošovú (90.), ktorá oznámila vopred svoj úmysel nereprezentovať. Účasť rebríčkovej trojky Martiny Suchej (92.) zatiaľ nie je istá.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.