Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kocian si vybral Vrbu a Brezíka

Sportnet|Publikované 7. nov 2006 o 23:00

Bratislava (TASR+SITA) - Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kocian nominoval osemnástku hráčov na priateľský zápas s Bulharskom 15.

novembra v Žiline (17.30 hod). Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu zároveň v utorok schválil aj Kocianových riadnych asistentov, ktorými sa stali hlavný tréner Žiliny Pavel Vrba a asistent trénera v Artmedii Bratislava Karol Brezík. V prípade Vrbu ide o zaujímavú skutočnosť, český tréner ešte v ére samostatnosti Slovenska v realizačnom tíme národného výberu nikdy nefiguroval. Členovia VV SFZ vzali na vedomie žiadosť Dušana Tittela o uvoľnenie z funkcie generálneho sekretára SFZ k 31. decembru 2006.

V nominácii figuruje iba kvarteto futbalistov zo slovenskej Corgoň ligy - gólman Ružomberka Ľuboš Hajdúch a trio zo Žiliny Stanislav Šesták, Adam Nemec a Zdeno Štrba. Nechýbajú v nej však ostrieľaní harcovníci z nemeckej bundesligy Miroslav Karhan z VfL Wolfsburg a duo z 1. FC Norimberg Marek Mintál a Róbert Vittek. Do reprezentácie sa vracia stredopoliar Vladimír Janočko z rakúskeho Salzburgu a defenzívni hráči Peter Šinglár z Liberca a Maroš Klimpl z Ostravy. Šinglár by mohol spolu s Nemcom zaznamenať reprezentačný debut. "Budem sa snažiť, aby Šinglár určite nastúpil a odohral minimálne jeden polčas. Myslím, že by bolo chybou nevyužiť aktuálnu formu žilinských hráčov napr. Zdena Štrbu alebo Adama Nemca, ktorí hrajú túto jeseň veľmi dobre. Štrba je na tomto poste určite jeden z najlepších hráčov slovenskej najvyššej súťaže a Nemec je predsa najlepší strelec Corgoň ligy," vysvetlil trojčlenné zastúpenie hráčov momentálneho lídra súťaže Kocian. Medzi náhradníkov sa dostal útočník Glasgowa Rangers Filip Šebo a bývalý kapitán Artmedie Bratislava Balász Borbély z 1. FC Kaiserslautern, ktorý sa postupne po zranení achilovky vracia do formy. "Mrzí ma, že Balász sa do osemnástky nedostal, ale v jeho prípade je niekedy menej viac. Má teraz veľmi nabitý program a určite dostane šancu na jar," povedal 48-ročný rodák zo Zlatých Moraviec, ktorý bude proti výberu kouča Christa Stoičkova na poste hlavného kouča A-tímu SR debutovať. Oproti poslednej nominácii bývalého reprezentačného kormidelníka Dušana Galisa v nominácie vypadli Stanislav Varga z druholigového anglického Sunderlandu, opora Rapidu Viedeň Jozef Valachovič aj Roman Kratochvíl. Reprezentačný kouč však nikoho vopred neodpisuje. "Všetko sú to futbalisti,

ktorí sú v širšom kádri. Naďalej ich budem pozorovať rovnako ako všetkých ostatných. Svoju úlohu určite zohral aj proces omladzovania národného tímu, musím však zdôrazniť, že ani jeden z nich nemá dvere do reprezentácie zatvorené." V nominácii na brankárskom poste nenastali v porovnaní s výberom predchádzajúceho trénera Dušana Galisa žiadne zmeny. Aj Ján Kocian dôveruje dvojici Kamil Čontofalský - Ľuboš

Hajdúch: "Obaja gólmani dostanú šancu chytať jeden polčas. Poznám ich kvality a aj keď Čontofalský teraz nechytáva, dostane aj on šancu 45 minút, aby ukázal, čo v ňom je. V priebehu ďalšej prípravy sa ukáže, kto z nich sa potom dostane na pozíciu jednotky. Bude záležať aj na tom, či bude Kamil chytávať. To sú však otázky do blízkej budúcnosti, ja som vychádzal predovšetkým zo súčasnej situácie."

Ďalšími členmi Kocianovho realizačného tímu sa po odklepnutí výkonným výborom stali tréner brankárov Rastislav Vincúr, lekár Vladimír Pener, maséri Jiří Jurza a Štefan Šumichrast a kustód Marián Drinka. Post technického vedúceho pri národnom mužstve bude aj naďalej vykonaváť Róbert Tomaschek. Zraz nominovaných hráčov je v pondelok 13. novembra o 12.00 h v budove SFZ v Bratislave.

Nominácia SR - brankári: Kamil Čontofalský (Zenit Petrohrad), Ľuboš Hajdúch (MFK Ružomberok), obrancovia: Martin Škrtel (Zenit Petrohrad), Marek Čech (FC Porto), Ján Ďurica, Peter Petráš (obaja Saturn moskovská oblasť), Peter Šinglár (Slovan Liberec), Maroš Klimpl (Baník Ostrava), stredopoliari: Vladimír Janočko (Redbull Salzburg), Miroslav Karhan (VfL Wolfsburg), Marek Sapara (Rosenborg Trondheim), Dušan Švento (Slavia Praha), Marek Mintál (1. FC Norimberg), Zdeno Štrba (MŠK Žilina), útočníci: Róbert Vittek (1. FC Norimberg), Filip Hološko (Manisaspor), Adam Nemec, Stanislav Šesták, (obaja MŠK Žilina).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.