Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Koči chce v novej sezóne bojovať o slovenský titul

M. Koči ide aj počas tréningu naplno. (Autor: fb Martina Kočiho)
Patrik Fotta|Publikované 3. máj 2018 o 22:00

Po druhom mieste na Rally Prešov sa už sústredí na podujatie pod Tatrami.

KOŠICE. Jazdec rely Martin Koči sa chce v aktuálnej sezóne zamerať na domácu scénu.

Talentovaný košický pretekár začal jazdiť pod tímom Škoda Slovakia Motorsport a jeho ambície ostávajú aj naďalej vysoké.

Po druhom mieste na Rally Prešov sa už sústredí na ďalšie podujatie, ktoré sa uskutoční pod Tatrami.

Výborné výkony podáva 25-ročný jazdec tímu Škoda Slovakia Motorsport od začiatku sezóny nielen na domácich, ale aj medzinárodných tratiach.

„Momentálne sa moja sezóna len rozbieha. Mám za sebou prvé preteky majstrovstiev Európy, kde sme síce bojovali o prvé miesto vo svojej kategórii, ale nedojazdil som, pretože som urobil chybu. Môžem mať aspoň radosť z kvalitného výkonu, aj keď to bolo vo finále celkom smutné. V prvých pretekoch v rámci slovenskej sezóny sme dosiahli dobrý výsledok, aj napriek defektu. Druhé miesto je dobrým základom do sezóny, ale samozrejme chceme bojovať o titul majstra Slovenska a na to potrebujeme výhry, takže sa budeme snažiť aj naďalej,“ povedal Martin Koči.

Chce si urobiť kariéru aj na medzinárodnej scéne

Na auto si mladý pretekár za uplynulé roky zvykol a v tejto sezóne by chcel naplno zúročiť skúsenosti, ktoré postupne nabral.

„Auto som v novej sezóne nemenil, jedinou zmenou je, že už pretekám pod tímom Škoda Slovakia Motorsport. Je to pre mňa nová motivácia a veľká výzva. Som rád za túto spoluprácu a budem sa snažiť reprezentovať najlepšie, ako viem,“ uviedol Koči, ktorý je laureátom ankety Športová osobnosť Košíc.

Na medzinárodnej scéne by chcel košický jazdec rely dosahovať pravidelne úspechy, no vzhľadom na vysokú konkurenciu to nebude vôbec jednoduché.

„Urobiť si kariéru na medzinárodnej pôde je veľká vec a ja sa o to snažím. Som rád, že dostávam príležitosti si občas zajazdiť vo svete alebo v Európe. Momentálne je mojou prioritou slovenský titul, ale ak sa niečo podarí dosiahnuť aj za hranicami, bude to len plus,“ skonštatoval Koči.

V Tatrách by rád siahol na víťazstvo

Už onedlho čaká na košického pretekára náročné podujatie rally Tatry, kde by chcel opäť dosiahnuť pódiové umiestnenie.

„Rally Tatry sa konajú o necelý mesiac, takže už sa na to plne sústredíme a snažíme sa čo najlepšie pripraviť. Naším cieľom je podať kvalitný výkon, chceme jednoznačne zabojovať o víťazstvo a dosiahnuť čo najlepší úspech,“ povedal odhodlane Koči.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.