Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Kňazovický je nervózny inak

Sportnet|26. aug 2004 o 00:00

Bývalý kanoista Slavomír Kňazovický má po troch predchádzajúcich olympiádach v úlohe pretekára v Aténach trénerskú premiéru. "Sú to iné nervy. Menej intenzívne, ako keď som bol v kanoe zodpovedný za výsledok svojej lode, trénerské trvajú dlhšie podľa ...

Bývalý kanoista Slavomír Kňazovický má po troch predchádzajúcich olympiádach v úlohe pretekára v Aténach trénerskú premiéru. "Sú to iné nervy. Menej intenzívne, ako keď som bol v kanoe zodpovedný za výsledok svojej lode, trénerské trvajú dlhšie podľa počtu pretekárov a ich štartov. Nie, nechytá ma pretekárska nostalgia, dosť som sa nasúťažil," porovnáva držiteľ striebornej medaily z Atlanty na päťstometrovej trati.

Kňazovického potešil postup kanoistického nástupcu na tisícmetrovej trati: "Ostrčil mal natrénované na finále. Rozhodli sme sa risknúť pomalší úvod a získať v závere. Vyšlo to. Podmienkou postupu do finále bolo vydať zo seba všetko, a to sa Mariánovi podarilo. Dôkazom bola jeho únava v cieli. Problémom uňho býva zvládnutie psychického tlaku. Nie vždy vedel predať svoju výkonnosť na veľkých pretekoch. Dúfam, že pred finále uňho nenastane uspokojenie."

Pre bratislavského rodáka Mariána Ostrčila je finále najlepším výsledkom kariéry: "Taktika naordinovaná trénerom s pomalším úvodom a postupným pridávaním tempa vyšla. V semifinále päťstovky sa pokúsim odčiniť nedobrý dojem z rozjazdy, ktorú som vypustil, lebo som nevidel šancu na postup."

Ostrčil išiel na novej lodi. "Je to rovnaký model ako starý, len bok paluby má znížený. Na starej so zvýšeným bortom si poranil prsty na rukách. Na novej mal by ísť aj v ďalších pretekoch," dodal reprezentačný tréner Pavel Blaho. (ju)

Súvisiace články