Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Knapík sa vracia k mládeži

Sportnet|Publikované 30. dec 2008 o 23:00

V tomto roku si postavili futbalisti košickej Lokomotívy s ich vedením latku výkonnosti dosť vysoko, no dosiahnuť na najvyššie méty sa im napriek

veľkej snahe nepodarilo. V jarnej časti uplynulého ročníka im nevyšiel boj o postup a v jesennej sa im poriadne vzdialili súperi na prvom a druhom mieste tabuľky.

KOŠICE. Aj keď tretie miesto v polčase sezóny nie je na zahodenie, vedenie klubu malo iné predstavy a hoci mužstvo herne nesklamalo, nedosiahlo také výsledky, aby mohlo držať krok so súpermi pred nimi. Pri súčasnej hernej kvalite Moldavy si reálne železničiari zrátali, že zdolať ju v boji o postup bude náročné, a tak si chceli udržať aspoň druhú priečku. Tá sa im po 16 kolách poriadne vzdialila, čo vedenie klubu aj s reklamnými partnermi prijalo s rozčarovaním. A rozhodlo sa urobiť viaceré zmeny.

Trénerské zmeny

Predstavitelia Lokomotívy si iste povedali, že lepšie vymeniť trénera ako jedenásť hráčov a pred koncom roka odvolali trénera Jozefa Knapíka, ktorý sa vracia späť k mladšiemu dorastu. Pri mužoch vydržal iba pol sezóny, keď v lete vystriedal na tejto stoličke Petra Fecka. Teraz ho vystrieda zasa Peter Szénay, ktorý doteraz viedol práve mladší dorast. "Nechcem rozoberať prostredníctvom médií odvolanie trénera seniorského mužstva, s ktorého prácou sme boli spokojní. Žiaľ, nebolo nám nič platné, že sme hrali technický futbal, pretože to neprinieslo žiadny efekt. Hlavne vonku sme sa nedokázali bodovo presadiť a tieto body nám nakoniec chýbali. Jesenné umiestnenie nás nepotešilo a svoju nespokojnosť prejavili aj reklamní partneri, niektorí dokonca ukončili s nami spoluprácu. Veľmi nás mrzí vysoký bodový rozdiel medzi nami a Bardejovom, lebo prvé miesto pri súčasnej hernej kvalite Moldavy je pre nás v nedohľadne," pomenúva veci pravým menom šéf Lokomotívy Gerhard Zvolánek. Ako priznal, niektoré zápasy si prehrali chlapci sami, a tak narástol rozdiel bodov medzi druhým a tretím celkom na desať bodov. "Po rozhovoroch s majiteľmi aj reklamnými partnermi sme sa rozhodli pre trénerskú zmenu. Nad doterajšou prácou Jozefa Knapíka nelámeme palicu, ale presunuli sme ho k mládeži. Verím, že s touto mladou generáciou bude napredovať až k seniorom. Na uvoľnenú stoličku sme angažovali trénera Petra Szénaya, ktorý má najvyššiu kvalifikáciu. Dohodli sme sa s ním iba na jarnú časť sezóny a čo bude ďalej, ukáže čas a výsledky," dodal G. Zvolánek. Podľa jeho slov tento rok priniesol v globále úspech klubu, ale nie v seniorskej kategórii. "Ani jeden z cieľov naše áčko nesplnilo, keď nám unikol postup do druhej ligy a jesenné kolá nás odsunuli až na tretie miesto, čo nemôžeme považovať za úspech. Ak by sme na druhého strácali menej bodov, iste by naše hodnotenie boli iné, no desať bodov je veľavravných."

Zajaca láka Dukla Praha, Kováč trénuje v Trebišove

Zimnú prípravu by mali železničiari odštartovať na budúci týždeň, avšak nový kormidelník sa bude musieť zaobísť bez niektorých hráčov. A naopak, zopár nových pribudne. "O nášho útočníka Zajaca prejavila záujem Dukla Praha, preto hľadáme na jeho miesto náhradu. Máme niečo vyhliadnuté z vlastnej liahne, ale v hľadáčiku máme aj dvoch hráčov Prešova, ktorí hrávali v Spišskom Podhradí. Oba kluby majú čo povedať k tomu, aby Onofrej a Haničák mohli v jarnej časti hrať za nás. Os mužstva, ktorú by mali tvoriť starší hráči, máme a k nej doplníme mladších, aby získavali ostrohy popri Borzovi, Chalúpkovi či Mišenčíkovi. Posledné slovo pri zostavení kádra bude mať nový tréner, ktorý * na budúci mesiac predloží svoje predstavy, aby sme mohli s hráčmi uzavrieť nové zmluvy. Vieme, že s Trebišovom trénuje Kováč, ktorý má pred sebou perspektívu. Bol jedným z mála odchovancov, čo sa dostal do áčka, no potom z neho vypadol. Všetci hráči majú rovnakú šancu a rovnako aj on, ak sa zapojí s nami do zimnej prípravy," konštatoval na G. Zvolánek.

JAROSLAV GLOVIČKO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.