Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kmiť už jedno zlato má, chcel by ďalšie

Sportnet|Publikované 30. mar 2009 o 22:00

Zajtra sa v Steel Aréne začína boj o titulUž iba pár hodín ostáva do začiatku finálovej série medzi hokejistami Košíc a Skalice. Oceliari bojovali

Zajtra sa v Steel Aréne začína boj o titul

Už iba pár hodín ostáva do začiatku finálovej série medzi hokejistami Košíc a Skalice. Oceliari bojovali v extralige o titul aj vlani so Slovanom, Záhoráci budú mať túto možnosť po prvý raz v histórii klubu. Oba tímy postúpili zo semifinále po sedemzápasových sériách. Zajtra o 17. hodine je v Steel Aréne na programe prvý duel, vo štvrtok druhý.

KOŠICE. Boj o postup do extraligového finále dal Košičanom zabrať. So Zvolenom rozhodovalo až siedme stretnutie, ktoré oceliari vyhrali 8:2. V stretnutí, v ktorom išlo o všetko, súpera prevalcovali. Už po prvej tretine, za stavu 5:0, mali zverenci trénerov Antona Tomka s Pavla Hulvu namierené do boja o zlato.

Strelecké odkliatie

"My sme vedeli, že toto je posledný krok v sérii, ale všetko sme podriadili tomu, aby zápas so Zvolenom nebol aj posledným v sezóne. Vyšlo nám skoro všetko, na čo sme siahli. Presne takýto zápas sme potrebovali. Góly dávali aj hráči, ktorí ich predtým nestrieľali. Pevne verím, že tú pohodu si prenesiem aj do finále," aj Jaroslava Kmiťa dobre naladil posledný duel so Zvolenom.

Kmiť sa totiž zapísal so streleckej listiny. Možností na to mal počas predchádzajúcich stretnutí kopu, no koncovka ho trápila. Odklial ju až po šiestich stretnutiach. "Ani mne, ani Mikimu Miklíkovi to nechcelo padnúť ani z vyložených šancí. Som rád, že v rozhodujúcom zápase so Zvolenom to prišlo."

Jaro zakončoval do prázdnej bránky. Okrem gólu si pripísal aj dve asistencie, nazbieral tak zatiaľ 63 kanadských bodov. "Stačilo zavrieť oči," pousmial sa v súvislosti s gólom, na ktorý tak netrpezlivo čakal.

Skalica ukázala silu

Vo finále videli mnohí pred sezónou aj počas nej Košice a Slovan. Pravda, belasí svoju sériu so Skalicou prehrali a tak majstrovský titul neobhája. Je podľa skúseného košického útočníka Skalica prijateľnejším súperom v boji o zlato? "Nepovedal by som, že prijateľnejším. Skaličania vyradili Slovan, ukázali tým svoju silu, určite to bude ťažké."

V úvode série máte výhodu domáceho prostredia. Rovnako v prípadnom siedmom súboji. Zaváži to? "Bol by som rád, keby sa opakoval minulý ročník a rozhodlo práve to domáce prostredie. Nám je jedno, či to bude sedem zápasov alebo iba štyri. My ideme za svojím cieľom. A urobíme všetko pre to, aby sme ho dosiahli."

Bol pri poslednom zlate

Desať rokov v Košiciach netieklo majstrovské šampanské. "Skalica ten titul ešte nemá. Myslím, že to budú dobré zápasy a verím, že so šťastným koncom pre Košice," optimistom je hráč, ktorý bol pri poslednom košickom zlate. Pravda, vtedy v celkom inej pozícii. Kmiť mal 19 a skôr sa ho týkal lavičkový údel. "S otvorenými ústami som vtedy zo striedačky pozeral, ako sa hrá hokej v play-off. Tentoraz to môžem zúročiť a pevne verím, že ten titul konečne získame," dúfa hokejista, ktorý nikdy nemal na sebe iný dres ako košický.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.