Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kmiť: "Taký zápas mal prísť už pred niekoľkými kolami"

Sportnet|Publikované 18. okt 2005 o 22:00

Košice - Košickí diváci mohli včera odchádzať zo štadióna konečne úplne spokojní. Hokejisti HC sa totiž strelecky utrhli a naložili Zvolenu sedmičku.

Výrazné víťazstvo na ktoré východniari túžobne čakali, prišlo možno vo chvíli, keď to málokto čakal. Predsa len Zvolen je aj po obmene kádra pred touto sezónou považovaný za silné mužstvo. Oceliari si však urobili gólové hody, takže včera mohli schádzať z ľadu s pocitom dobre odvedenej práce.

"Určite že sme spokojní. Škoda len, že taký zápas neprišiel skôr. Mohol prísť už takých desať kôl predtým," pousmial sa útočník modro-bielych Jaroslav Kmiť (na snímke). Aj keď hráči boli odhodlaní uspieť, azda ani oni sami nečakali, žeby Zvolen mohli vyprevadiť so sedemgólovým debaklom. "Určite že sme to nečakali. Najmä potom, čo Zvolen v predchádzajúcom kole otočil takmer stratený zápas so Žilinou. Mysleli sme si preto, že budú viac v pohode. Sme radi, že nám vyšla prvá tretina, v ktorej sme dali dva góly, čo bolo dosť dôležité."

Tréner Selvek nám prezradil, že po predchádzajúcej prehre 1:3 v Skalici si mužstvo zlízlo dosť tvrdú kritiku. Pomohli aj tieto ostré slová po prehre na Záhorí k tomu, aby sa mužstvo viac motivovalo na stretnutie proti Zvolenčanom? "Kritika nebola len po zápase v Skalici, ale aj po iných stretnutiach. Myslím si totiž, že pre mužstvo aké máme my je dosť bieda dávať jeden alebo dva góly na zápas."

Včera Košičania konečne roztrhli gólové vrece. Šancí mali aj v predošlých súbojoch veľa, ale nepremieňali ich. Aj vo včerajšom súboji sa však dá povedať, že tie najvyloženejšie príležitosti ostali nevyužité. Naopak, góly dávali zväčša takpovediac po prekvapujúcich strelách. Niekedy je to však v hokeji práve tak, že tím sa potrebuje chytiť hocijakým presným zásahom, ktorý nemusí byť vôbec exportný. "Určite. Hráč ktorému sa nedarí potrebuje streliť nejaký zlepený gól. Keď ho už dá, na jeho ruky príde väčšia pohoda a začne si viac veriť. Vtedy sa už môže snažiť viac kombinovať a dať aj nejaký pekný gól."

Východniari už v 23. min. viedli hladko 4:0 a za takého stavu sa im hralo určite oveľa lepšie než keď celý zápas tŕpnu napríklad pri najtesnejšom vedení, ako to bolo neraz v minulých stretnutiach. "Je to tak. Keď je 4:0 hráči dostanú krídla. Naopak súpera to dosť deprimuje."

Jaroslav Kmiť zvyšoval pred koncom druhej tretiny na 6:0 pri vlastnom oslabení. Už predtým v stretnutí proti Martinu skórovali v početnej nevýhode Košičania dokonca dvakrát. "Niežeby to bola naša špecialita. Oslabeniam sa však dosť venujeme na tréningu. V prvom rade do nich ideme s tým, aby sme neinkasovali a ak sa nám podarí streliť gól, je to niečo navyše."

Po včerajšom súboji už nemuseli východniari počúvať o nepresnej koncovke, ako to bolo doteraz takmer stále. Predtým totiž dali v tejto sezóne v jednom zápase najviac štyri góly. O nepremenených šanciach sa im muselo už aj snívať. "Sme radi, že sme konečne pretrhli streleckú smolu. Verím, že v ďalších súbojoch, najmä na domácom ľade, už budeme dávať viac gólov."

Modro-bielych teraz čaká náročný program, keďže od piatku do pondelka odohrajú v rýchlom slede tri zápasy u ťažkých súperov. "Bude to náročná séria. Musíme sa však snažiť voziť body aj zvonku, pretože doma sme ich darovali súperom veľa. Musíme si to preto vziať naspäť," dodal J. Kmiť.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.