Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kmiť: Ľudia hokejom v meste žijú

Sportnet|Publikované 7. dec 2006 o 23:00

Košice Naposledy sa hral v Steel Aréne skvelý hokej vo vynikajúcej atmosfére. Súboj Košíc a Slovana vyprovokoval oceliarov k nadpriemernému výkonu.

Ako to bude dnes? Nadviažu oceliari aj proti Žiline na posledné kolá? Vyrukujú v stretnutí, ktoré sa začína o 17.30, proti majstrovi rovnako nabudení ako s belasými a predĺžia sériu bez prehry? Lebo v ostatných piatich kolách zverenci trénerov Šterbáka a Tomka vyhrávali. Odpoveď na tieto otázky dá súboj 32. kola extraligy medzi druhým a deviatym mužstvom tabuľky.

V posledných dvanástich zápasoch odchádzali Košičania z ľadu ako víťazi až desaťkrát. Táto bilancia ich posunula na druhé miesto. Pred prestávkou v súťaži, ktorá nasleduje po nedeli, si môžu bilanciu ešte vyšperkovať, v Steel Aréne odohrajú dva zápasy. "Už nechceme hazardovať s našim divákom, tak ako to bolo so Skalicou, berieme len víťazstvá. Do zápasov so Žilinou a Martinom pôjdeme s jediným zámerom získať tri body."

Časť majstrovskej Žiliny je v Košiciach. Tréneri Šterbák a Tomko. Brankár Lipovský, obranca Droppa a útočníci Špilár, Kontšek a Gron. Je v košickej kabíne cítiť, že sa hrá práve proti Žiline? "Vnímam to, že chlapci, ktorí boli v Žiline sú viac motivovaní. Ale podobné to je, keď hráme s Popradom, alebo so Slovanom. Pre hráča je len dobré, ak má motiváciu naviac."

Žilina v posledných kolách prehrávala, aj keď len veľmi tesne. Od poslednej Skalice ju delia dva body. Zverenci trénera Gregora a patrí medzi nich aj šesť v minulosti v Košiciach pôsobiacich hráčov (Bulík, Fruhauf, Halász, Hvila, Petrík a Tomáš Slovák) vedia, ako veľmi potrebujú bodovať. "Ja pevne verím, že Žilina sa u nás nechytí. Niečo také si ani nepripúšťame. Nič nesmieme podceniť," pripomína Jaro vediac, že všetky tri doterajšie vzájomné súboje boli vyrovnané, Košice najskôr prehrali 4:5, potom zvíťazili 4:2 a 5:3.

Na Slovan bola Steel Aréna zaplnená. Päťtisícové návštevy boli v Košiciach doposiaľ samozrejmosťou. Zvýšia posledné výsledky divácky záujem? Koľko fanúšikov bude zvedavých na súboj so Žilinou? "Päťtisíc divákov príde. A to aj napriek tomu, že súper je z konca tabuľky. Ale v Košiciach sa ľudia na hokej tešia. Vnímame to. Vychádzate z tréningu a denne tu stoja ľudia na lístky. V meste, kdekoľvek vám fanúšik dá najavo, ako je spokojní. Niekedy pochváli, ale stalo sa, že si vypočujeme svoje. Aj to je dôkaz toho, že ľudia hokejom v meste žijú."

V tejto sezóne hral Kmiť spočiatku v prvom útoku. Pred piatimi kolami tréneri zostavu poriadne zamiešali a dnes je v jednej formácii s Lažom a Draveckým. "Zatiaľ sa zdá, že zmeny pomohli. Každá päťka sa presadzuje. Myslím, že to pomohlo aj mne. Premiešanie zostavy zvykne byť novou motiváciou."

Zostava sa bude meniť opäť. Dol tímu prišiel z nemeckého Duisburgu útočník Stanislav Gron. Takže pretlak v ofenzíve sa stupňuje. "Konkurencia je v poriadku. Je aj v prospech nás, hráčov. Ak nechcete prísť o flek, musíte ísť na plno v tréningu aj v zápase. Viete, že ak vám nevyjde pár zápasov, už hrať nemusíte. A keďže je tu ďalší kvalitný hráč, konkurencia sa ešte zvýšila. Ale musím povedať, že máme štyri vyrovnané útoky, ktorýkoľvek dokáže bodovať."

Verí, že góly začnú pribúdať

Jaroslav Kmiť patril v posledných sezónach vždy medzi najproduktívnejších hráčov košického mužstva. Dokonca šiel cez päťdesiatbodovú hranicu. V tomto ročníku je zatiaľ dvadsaťjedenbodový, rovnako ako Javín, Lažo a Bartoš. Dal 8 gólov, nazbieral 13 asistencií. "Ešte sme len vstúpili do druhej polovice sezóny. Pred nami je dosť zápasov a ja pevne verím, že aj pri mojom mene začnú góly pribúdať. Ale ak ich dávajú iní, je to v poriadku. Nezávidíme si, práveže si doprajeme," vraví 27 ročný center. V posledných troch stretnutiach bodoval, strelil dva góly a dvakrát asistoval. Ale v novembri mu tu vôbec nešlo. Osem zápasov mu vynieslo jediný gól. Paradoxne osobné štatistiky si nevylepšoval vo chvíľach, keď mužstvo víťazilo.

(tt)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.