Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kľušovčania potrebujú čas na zohratie

Sportnet|Publikované 22. aug 2012 o 22:00

V prvom majstrovskom zápase V. futbalovej ligy, skupiny Sever v okresnom derby poslali Kľušovčanov domov so štvrogólovou prehrou Raslavice.

KĽUŠOV. V prvom majstrovskom zápase V. futbalovej ligy, skupiny Sever v okresnom derby poslali Kľušovčanov domov so štvrogólovou prehrou Raslavice, no povzbudila ich remíza v Dlhom Klčove, ale najmä výhra doma nad Finticami.

Oporou mužstva Kľušova je Patrik Gerčák, ten je aj asistentom trénera, a s doterajšími výsledkami je v podstate spokojný: „My sa od zápasu k zápasu ešte len spoznávame. Je tu päť mladých juniorov z Partizána Bardejov, Kivader, Žarnovský, Dutko, Vanta, Kamidra, potrebujeme čas na zohratie. V Dlhom Klčove sme po dobrom výkone získali bod, no najmä domáce víťazstvo upokojilo atmosféru. Škoda, že sme zápas v Plavnici nedotiahli do bezgólovej remízy, domáci nám dali gól tri minúty pred koncom.”

A na čo sa skúsený Gerčák spolieha na trávniku? „My na ihrisku sa spoliehame na kolektívny výkon a kolegialitu hráčov. Sú tu mladí chlapci z Partizána, pre ktorých je prechod do mužského futbalu tejto kategórie náročný. Keď sa nám spolu so skúsenejšími podarí vytvoriť dobrú partiu, tak aj v hre by sa nám malo dariť.”

Nespočetné množstvo kopačiek zodral Jozef Guliga, teraz je členom výboru klubu i trénerom v jednej osobe a prezrádza: „Pristúpili sme k menšej úprave areálu, chceme za bránami postaviť vysoký plot, aby nám lopty neskončili ďaleko v poli či záhradkách.”

Najbližšie dva zápasy po sebe doma by Kľušov chcel zvládnuť plným bodovým ziskom. „V nedeľu hráme s Nižným Hrušovom a v najbližšiu stredu bude dohrávka 2. kola, v ktorej privítame Jasenov. Veríme, že všetko dopadne tak, aby sme nestratili ani bod,” predpovedá J. Guliga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.