Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kluknavčania opäť víťazne a sú naďalej prví

Sportnet|Publikované 12. okt 2008 o 22:00

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADYSPIŠ. Po desiatom kole I. triedy majstrovstva SOFZ sa nič nemení v čele tabuľky. Naďalej vedie prekvapenie z

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY

SPIŠ. Po desiatom kole I. triedy majstrovstva SOFZ sa nič nemení v čele tabuľky. Naďalej vedie prekvapenie z Kluknavy, ktorí tentoraz brali všetky body z Iliašoviec. Po dvoch nevydarených zápasoch v Odoríne a doma s Chrasťou n/H sa rehabilitovali Jamníčania prekvapujúcim víťazstvom v Poráči. Po dlhšom čase okúsili príchuť víťazstva aj Letanovčania.

Hnilčík - Bystrany 2:0 (0:0)

Kto prišiel v Hnilčíku na posledných päť minút, vlastne videl všetko rozhodujúce. Do 90. minúty sa na ihrisku nič vážnejšie neudialo. Za zmienku stála jedine strela Jána Suchého, ktorá skončila na žrdi. V posledných minútach dvakrát podržal svoje mužstvo Pavol, ale v 90. min. na šikovnú strelu pod brvno z kopačky Džerengu bol Rasťo prikrátky - 1:0. Už v nadstavenom čase z pokutového kopu pečatil víťazstvo Soveľ. Len priemerné stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval O. Zmij. HNILČÍK: Novotta - Jakuba, Repaský, Loja - Murgač, Varga, Fabian, Matiašovský, Džerenga - Štrauch, Soveľ, striedali: Čarnický, Suržin, Feher. BYSTRANY: Pavol - Timčík, Lipovský, Pavol - Jochnam, Chlebovec, Klešč, Brajerčík, Ján Suchý - Smik, Šefčík, striedal: Mikula.

Letanovce - Gelnica 4:3 (2:1)

Od 22. minúty Letanovčania viedli zásluhou R. Pechu, ale po polhodine hry hosťujúci Tomaško vyrovnal. Na polčasovú prestávku odchádzali spokojnejší domáci, keď v 41. min. presne zakončil Gavalier. Letanovčanom vyšiel aj vstup do druhého polčasu a už v 47. minúte pridal tretí gólový úspech Klembara. Kontaktný gól Gelnice zaznamenal v 79. min. Mikluš, ale domáci znova utiekli na rozdiel dvoch gól - 80. min. Longa 4:2. Od 68. min. hrali hostia bez vylúčeného Macejka, ale ešte v 83. min. znížil na konečných 4:3 Demčák. Pred 80 divákmi rozhodoval Kunzo. LETANOVCE: Jochman - R. Pecha, Olejník, R. Kubičár - Marko, Žoldák, Lona, Slamený, R. Pecha - Gavalier, Klembara, striedali: B. Kubičár, Kacvinský, Engeľ. GELNICA: Dudra - Tomaško, Mikluš, Wolf - Hamrák, Koles, Varga, Petko, Petrík - Demčák, Vantruba, striedali: Macejko, Farkaš.

Odorín - Olcnava 3:0 (0:0)

Za ideálneho počasia a na perfektne pripravenom trávniku v prvom polčase stovka divákov gól nevidela, hoci obe mužstvá mali na to dosť príležitostí.

V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu a dvoma zlepenými gólmi M. Majka a Zekuciu viedli 2:0. Domácim vyšlo striedanie a po okulahodiacej akcie presne zakončil M. Čuj. Ten istý hráč mal na kopačke aj ďalší gól, ale mieril len do žrde. Pred 100 divákmi rozhodoval Jendral. ODORÍN: Maľak - M. Majko, Živčák, Ľ. Majko - Kavulič, Krajňák, Boroš, Fabian, Maďar - Zekucia, Kočik, striedali: M. Čuj, Hudzik, Mikolaj. OLCNAVA: Horváth - Salaj, Pollák, Pavlík - Gonda, Pastucha, Kaščák, Rusnák, Gonda - Dolnačko, Lesňák, striedali: Svetkovský, Košik, Kožár.

Chrasť n/H - Mníšek n/H 3:0 (2:0)

Chrasťania ešte boli dobre rozbehnutí z Jamníka, keď už v 1. minúte zápasu po vydarenej kombinácii otváral gólový účet Tokarčík. V 20. min. už domáci viedli rozdielom dvoch gólov - J. Dirda st. 2:0. Po zmene strán hostia ukázali futbalovú kvalitu, no zaskočil ich tretí gól, keď Bady chcel zacentrovať loptu a tá na prekvapenie skončila v sieti. Pred 100 divákmi rozhodoval Šoltés. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Ľ. Jančár, L. Jančár - Celec, Filip, Sopkovič, Šefčík, Chovanec - J. Dirda, Tokarčík, striedali: Bady, J. Dirda ml. MNÍŠEK n/H: Gajdoš - Plachetka, Opremčák, Štrompf - Rešovský, Gajdoš, Svitana, Malik, Köhler - Imrich, Žiga, striedal: Wencel.

Poráč - Jamník 1:3 (1:2)

Výsledok snáď hovorí za všetko. No mohlo to byť ináč, keby domáci využívali gólové šance, veď od 17. minúte Antalovým gólom viedli, ale do polčasu strhli dvoma gólmi Pavlíka hostia vedenia na svoju stranu. Bývalý hráč Poráča nestarnúci Vincent Koňak rozhodol o tom, že tri body berú Jamníčania. PORÁČ: Hrebenár - P. Šteiner, Z. Šteiner, Šmelko - Kinik, Šaula, Macala, Antal, Pavlovič - Liška, Kukič, striedali: D. Širila, Dunka, Horváth. JAMNÍK: Ruman - Grzyb, J. Čuj, Pavlík - Kavulič, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, M. Farkašovský, Kočiš - Koňak, S. Čuj, striedali: P. Farkašovský, Faith.

Iliašovce - Kluknava 1:2 (1:1)

V prvom polčase to nevyzeralo, že hrajú proti sebe mužstvá z opačných koncov tabuľky. Domáci sa po vydarenej strele G. Horvátha ujali vedenia, ale hostia majú vo svojich radok excelentného kanoniera M. Beleja, ktorý vyrovnal na polčasových 1:1. Ani druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Na ihrisko to len tak chýrilo vulgarizmami a nervozitou na oboch stranách. V závere, možno z poslednej akcie, hostia rozohrávali rohový kop a dali gól. Kto iný - M. Belej. Za cenné víťazstvo v nepeknom zápase môžu hostia ďakovať aj brankárovi Kožárovi, ktorý mal výborné zákroky. Pred 50 divákmi rozhodoval Pecha. ILIAŠOVCE: Farkašovský - Bartko, Soták, Frankovič - Kočiš, Kľučár, Klein, Kolcun, Ordzovenský - Merkovský, Horváth, striedal: Liška. KLUKNAVA: Kožár - Glova, Hoppej, Lisý - Hvizdoš, Cifra, Kolčar, Hadry, Richnavský - M. Belej, P. Belej.

Sp. Hrušov - Markušovce 6:0 (1:0)

Celý zápas mali domáci jasnú prevahu. Už v prvom polčase si vypracovali množstvo šancí, ale ujala sa len jedna - Kočiš 1:0.

Gólostroj domácich odštartoval hneď na začiatku druhého polčasu Slamený a postupne sa do listiny strelcov zapisovali Š. Kunzo, Kočiš, Repaský a M. Filip. SP. HRUŠOV: Tatarko - B. Kunzo, Bráz, Švač - Olejník, Š. Kunzo, Samoľ, Kočiš, Slamený - Halula, Repaský, striedali: Butvin, Filip, L. Kunzo.