Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Kľúčový zápas čaká Spišiačky

Zajtra proti Ružomberku. Po Good Angels príde na Spiš ďalšie špičkové slovenské družstvo. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 8. dec 2012 o 00:00

Na extraligového nováčika čaká možno najťažší a najdôležitejší zápas sezóny doma proti Ružomberku.SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V extraligovej tabuľke patrí dievčatám zo Spiša piate miesto. Na štvrté Piešťany a tretí Šamorín strácajú bod.

Prebojovať sa do prvej štvorky je hlavným cieľom ŠKBD Rucon. Poradie na prvých piatich miestach tabuľky je poriadne nabité. S výnimkou košických Good Angels štvorica družstiev bojuje o štyri postupové miesta do ďalšej časti súťaže.

„Všetci vieme, aký dôležitý zápas na nás čaká. Od tohto výsledku sa bude odvíjať aj ďalšie smerovanie klubu. Dievčatá sa pripravujú na Ružomberok veľmi zodpovedne,“ začal generálny manažér ŠKBD Rucon Róbert Šimkuľák.

Práve súboje s Ružomberkom, Šamorínom a Piešťanmi sú pre nováčika zo Spiša rozhodujúce.
„Vieme a sledujeme hru nášho zajtrajšieho súpera z Ružomberka. Nastúpime v plnej sile. Dlhodobo zranené sú Letková a Nagyová. Ostatné dievčatá sa tešia na tento veľký zápas,“ skonštatoval R. Šimkuľák.

Ťahák pre divákov

V najbasketbalovejšom meste na Slovensku to v týchto dňoch poriadne „žije“. Muži doma kráčajú od víťazstva k víťazstvu a hlavne svojou hrou tešia verných fanúšikov. Dievčatá naposledy doma proti Good Angels získali taktiež veľké ovácie za predvedený výkon. Zajtrajší súboj, ktorý začína o 16. hodine, bude patriť tiež do kategórie atraktívnych.

„Už stretnutie s Good Angels ukázalo, že toto družstvo má svoju kvalitu. Postupne sa zlepšujeme a pozývame na zajtra všetkých fanúšikov basketbalu. Verím, že opäť budú naším ďalším hráčom. Hlavne v takýchto kľúčových stretnutiach ich podporu najviac potrebujeme,“ dodal R. Šimkuľák.

Súvisiace články