Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Kluby v Hnileckej doline sa predsa zlúčia

Sportnet|Publikované 7. mar 2009 o 00:00

V okresnom meste Gelnica vznikne futbalový klub. Pôjde o zlúčenie TJ Baník Žakarovce a Slovan Gelnica. Informovala o tom gelnická primátorka Anna

Nemčíková (KDH) na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva.

GELNICA. Ako už Korzár informoval snahy o spojenie sa v Gelnici datujú niekoľko rokov. Vždy však všetko stroskotalo, pretože zainteresované strany sa nevedeli dohodnúť.

TJ Baník Žakarove hrá štvrtú ligu, Slovan Gelnica zase prvú okresnú triedu. Mesto Gelnica má záujem o zlúčenie, aj kvôli tomu, aby pozdvihli úroveň tohto masového športu. "Konečne sa všetky tri subjekty dohodli. Áno, kluby sa chcú zlúčiť. Musíme však ešte ďalej rokovať ohľadom právnej formy. Zatiaľ sme nenašli taký variant, ktorý by bol pre mesto maximálne akceptovateľný," vysvetlila A. Nemčíková. Ako ďalej uviedla, s určitosťou vedia, že vzniknutý klub nebude akciovou spoločnosťou, pretože je nutné vysoké imanie.

Mesto momentálne však predsa len vie, že v novozaleženom subjekte chce mať väčšinový podiel. Ako uviedla primátorka, chcú dozerať na chod spomínaného subjektu. V prípadnom výbore by boli štyria členovia za mesto, spomínané kluby by mali zastúpenie po dvoch členov.

(kar)

Súvisiace články