Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Kluby Premier League opäť rokovali. Ďalší postup je stále neznámy

Futbalisti Liverpool FC. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. apr 2020 o 15:49

Dohodli sa, že ročník chcú dohrať.

LONDÝN. Kluby anglickej futbalovej Premier League na piatkovej spoločnej videokonferencie diskutovali aj o možnosti dohrať ročník v 40-dňovom okne.

Nemohli ale ani rámcovo stanoviť jeho termín, keďže všetky možné scenáre stoja a padajú na rozhodnutí britskej vlády určujúcej v dobe koronakrízy všetky nariadenia.

Kluby sa ale zhodli, že chcú dokončiť aktuálnu sezónu, ktorú pre pandémiu prerušili 13. marca. Pôvodne sa mali baviť aj o potvrdení termínu 30. jún, ktorý by mal byť konečným "deadline" pre prijatie rozhodnutia o zrušení PL.

Nestalo sa tak, namiesto toho sa rokovalo o "možných programových modeloch". Jedným z nich je aj ten dohrať zostávajúcich 92 duelov za osem týždňov.

Šestnásť z dvadsiatich mužstiev má dohrať deväť kôl, štyri desať kôl. Na čele tabuľky je FC Liverpool s jasným 25-bodovým náskokom pred Manchestrom City. Informovala portál BBC.

Počet ľudí, ktorí v Británii zomreli na nákazu novým koronavírusom, stúpol v sobotu popoludní na 14.607. V krajine hlásili takmer 110-tisíc ochorení COVID-19.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články