Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Klub Phoenix Coyotes je údajne na predaj

Sportnet|Publikované 3. jan 2005 o 00:00

PHOENIX - Klub hokejovej NHL Phoenix Coyotes je údajne na predaj. Podľa zdrojov novín Globe and Mail už majiteľ väčšinového podielu Jerry Moyes poveril investičnú banku Allen and Co. nájdením kupcu a zrealizovaním predaja. Prezident kojotov a vlastník ...

PHOENIX - Klub hokejovej NHL Phoenix Coyotes je údajne na predaj. Podľa zdrojov novín Globe and Mail už majiteľ väčšinového podielu Jerry Moyes poveril investičnú banku Allen and Co. nájdením kupcu a zrealizovaním predaja. Prezident kojotov a vlastník menšinového podielu v klube Steve Ellman však tieto správy poprel.

"Phoenix nie je na predaj a predaj sa ani neplánuje," povedal Ellman. Moyes, ktorý vlastní 70 % akcií Coyote Holdings, má finančné problémy a navyše čelí vyšetrovaniu federálnej komisie pre neprehľadné transakcie. Kupca v súčasnosti hľadá aj spoločnosť Disney, ktorá sa chce predajom zbaviť klubu Anaheim Mighty Ducks. Spoločnosť Disney vedie rozhovory s H&S Ventures, ktorá v Anaheime prevádzkuje halu Arrowhead Pond arena. (sita)

Súvisiace články