Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Klub ATU Košice mal tohto roku zdatného konkurenta

Sportnet|Publikované 22. nov 2011 o 23:00

Slovenský zväz orientačných športov vydal celkové výsledky Slovenského rebríčka za rok 2011.

Do uvedenej súťaže sa započítavali každému klubu body dvoch najlepších pretekárov z vybraných pretekov v jednotlivých kategóriách počnúc mladším dorastom do 16 rokov až po veteránov od 85 rokov.

V konkurencii 19 oddielov už deviate prvenstvo za sebou dosiahol klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice pod vedením Jozefa Polláka so 173 867 bodmi pred Rapidom Bratislava a tretí skončil Sokol Pezinok. Poradie na prvých dvoch miestach bolo síce rovnaké ako vlani, ale v minulom roku bol medzi nimi rozdiel 42 252 b. a tohto roku len 935 bodov. Z ďalších klubov Košického kraja piatu priečku obsadil KOB Sokol Kysak (ved. Jaroslav Kollár) a desiatu TJ Čingov Spišská Nová Ves (ved. Pavol Šoltés).

V mládežníckej súťaži ,,O pohár predsedu SZOŠ“ pre žiakov a žiačky do 12 resp. 14 rokov ,,O pohár predsedu SZOŠ“ zvíťazil klub Rapid Bratislava pred ATU Košice a tretí skončil klub Slávie ŽU Žilina. Nevďačnú štvrtú priečku obsadil KOB Sokol Kysak. Viacero prvenstiev i ,,medailových“ umiestení zaznamenali 11-roční žiaci KOB Metropol Košice (ved. Anton Onder), lenže nie sú ešte registrovaní, preto nemohli bodovať do uvedenej súťaže.