Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

"Klokani" ťažko niesli prehru v Zlíne, Holec vraj ohrozoval rozhodcu Járu

TASR|22. apr 2003 o 09:37

Zlín/Praha 22. apríla (TASR) - Jednogólovú prehru vo víkendovom zápase 24. kola českej futbalovej Gambrinus ligy na ihrisku FC Tescoma Zlín neuniesli ...

Zlín/Praha 22. apríla (TASR) - Jednogólovú prehru vo víkendovom zápase 24. kola českej futbalovej Gambrinus ligy na ihrisku FC Tescoma Zlín neuniesli zostupom ohrození hráči pražského Bohemiansu a podľa denníka Sport "besnili ako zmyslov zbavení". "Klokani" sa pri odchode do kabín dokonca pokúsili napadnúť hlavného rozhodcu Járu, pričom medzi aktívnych pomstiteľov patril vraj aj slovenský brankár Peter Holec.

Podľa Sportu sa medzi najagresívnejších z hosťujúceho tímu zaradil prezident "Bohemky" Pavel Švarc, ktorý sa svoju zlosť snažil vybiť kopaním do radiátora v priestoroch zlínskeho štadióna. Švarcov konflikt s jedným zo zástupcov médií museli vyriešiť pracovníci bezpečnostnej agentúry. Plné ruky práce mala aj usporiadateľská služba, tá pre zmenu bránila vedúcemu mužstva Radkovi Chadimovi v napadnutí hlavného rozhodcu Járu. "Toho "klokani" obvinili, že pred rozhodujúcim gólom Michala Nehodu neodpískal dva fauly domácich hráčov a po záverečnom hvizde sa ho údajne pokúsili fyzicky napadnúť. Sport uviedol, že slovenský brankár Peter Holec po Járovi v chodbe dokonca hodil nejaký predmet. "Keď sme išli do kabíny, tak sme nahlas nadávali na rozhodcu. Hlavne gólman Holec sa doňho pustil pekne zostra," priznal na internetovej stránke klubu z vršovického Dolíčka Holecov spoluhráč Jan Rajnoch.

Vedenie domáceho tímu na tlačovej konferencii informovalo novinárov, že v kabíne hostí došlo k poškodeniu zariadenia šatne a že škody budú vyčíslené až po ich odchode do Prahy. "V žiadnom prípade sme nič neničili. Zostali sme len pri nadávkach, neviem, kde sa tá informácia vzala," čudoval sa Rajnoch. Podľa Sportu však jeho spoluhráči nechali vo svojej kabíne naplno otvorené kohútiky s teplou vodou a valiace sa prúdy zastavil až zlínsky obranca Jiří Koubský.

Súvisiace články