Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Kližanov otec vo finále krotil emócie, syna považuje za zápasový typ

TASR|12. jún 2006 o 16:08

Bratislava 12. júna (TASR) - Otec juniorského šampióna Roland Garros Martina Kližana sa počas finálového duelu na dvorci Susanne Lenglenovej snažil držať ...

Bratislava 12. júna (TASR) - Otec juniorského šampióna Roland Garros Martina Kližana sa počas finálového duelu na dvorci Susanne Lenglenovej snažil držať na uzde emócie. Milan Kližan po výborných výkonoch svojho syna na parížskej antuke veril, že ani Kanaďan Philipe Bester nezastaví víťazné ťaženie vlaňajšieho dvojnásobného majstra Európy do 16 rokov.

"Vedel som, že ak Martin bude hrať vo finále tak ako počas celého turnaja, cenná trofej mu neunikne. Nemalo význam prežívať to celé príliš emotívne. Víťazstvá sú síce veľmi pekné, ale prehry bývajú neraz kruté. Martinovi počas finálového zápasu pomohli aj diváci, ktorých vyburcovali miestne roztlieskavačky a v hľadisku vytvorili veľmi dobrú atmosféru," povedal Milan Kližan.

Talentovaný Martin Kližan na začiatku roka dosiahol viaceré úspechy na antukových turnajoch v Južnej Amerike, potom však prišlo k miernemu poklesu formy. "V singli sa trochu trápil, pretože tvrdé povrchy mu zatiaľ ani zďaleka nesedia tak ako antuka. Možno to súvisí s vekom. Ešte potrvá nejaký čas, kým si Martin osvojí hru na "harde". Po prechode na antuku však jeho forma opäť začala gradovať, čo potvrdil aj víťazstvom na turnaji ITF 2 v talianskom Salsomaggiore, vďaka ktorému si zabezpečil účasť v hlavnej súťaži juniorky na Roland Garros," dodal otec prvého slovenského grandslamového šampióna v kategórii juniorov v histórii.

Milan Kližan označil svojho syna za zápasový typ. "Martin v príprave strieda dobré momenty so slabšími, no v zápasoch ide vždy nadoraz a dokáže zo seba vydať maximum. Na jeho tréningy pravidelne nechodím, no z času na čas si ho idem zmapovať, hlavne keď sú tam nejaké výkyvy. S podmienkami na prípravu, ktoré má v Národnom tenisovom centre, som však maximálne spokojný. Veľkú zásluhu na Martinovom triumfe na Roland Garros majú jeho tréneri v NTC Milan Martinec, Ladislav Simon a Matej Lipták i kondičný tréner Ladislav Olász."

Súvisiace články