Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kližan postúpil do štvrťfinále

SITA|Publikované 10. jún 2009 o 12:47

Slovenský tenista Martin Kližan postúpil na antukovom turnaji ATP Challenger Tour Edymax Holding Košice Open v areáli Anička v Košiciach.

KOŠICE. Slovenský tenista Martin Kližan postúpil na antukovom turnaji ATP Challenger Tour Edymax Holding Košice Open v areáli Anička v Košiciach (dotácia 30 000 eur + H) už do štvrťfinále dvojhry. Deväťnásťročný Bratislavčan zvíťazil v stredajšom stretnutí 2. kola nad najvyššie nasadeným hráčom podujatia Santiagom Venturom zo Španielska 6:4, 6:0 za 75 minút. Súboj bol vyrovnaný do stavu 4:4 v I. sete, potom však získal Kližan 8 gemov za sebou a rovnako ako pred týždňom na challengeri v českom Prostějove sa prebojoval medzi osmičku štvrťfinalistov. Súperom slovenského tenistu v boji o účasť v semifinále bude ôsmy nasadený Miguel Ángel López Jaén zo Španielska.

Výsledok stredajšieho zápasu 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP Challenger Tour Edymax Holding Košice Open v areáli Anička v Košiciach (dotácia 30 000 eur + H, antuka vonku):