Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Klesla dostal tvrdý náraz na hlavu od Nolana

(Autor: SITA/AP)
SITA|16. sep 2013 o 11:59

Český hokejový obranca Rostislav Klesla z Phoenixu nedokončil nedeľňajší prípravný zápas proti Los Angeles (4:2) pred novou sezónou NHL.

PHOENIX. Po tvrdom náraze na hlavu od útočníka Kings Jordana Nolana skončil už v polovici prvej tretiny na ľade a neskôr na nosidlách. Tridsaťjedenročný rodák z Nového Jičína bol otrasený, ale pri plnom vedomí, keďže mával divákom.

Miestne zdroje tvrdia, že môže ísť o zranenie krku. Tréner Phoenixu Dave Tippett referoval, že Klesla je na pozorovaní v nemocnici. "Momentálne čaká na ďalšie vyšetrenia," komentoval Tippet.

Zranenie Kleslu vyvolalo na ľade poriadne iskrenie. Podľa serveru torontosun.com sa do útočníka Nolana pustil Kleslov krajan Martin Hanzal a obaja skončili na trestnej lavici so štvorminútovým trestom za hrubosť a ďalšie fauly.

Keď sa Nolan vracal z trestnej lavice, rozpútali sa na ľade šarvátky, ktoré vyústili do štyroch desaťminútových trestov. Útočník Phoenixu Paul Bissonnette bol dokonca vylúčený do konca zápasu, keďže svojvoľne opustil striedačku a šiel sa biť.

Súvisiace články