Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kleinov posledný súper sa vráti do klietky skôr, ako slovenský bojovník

Dávid Lukáč|Publikované 20. feb 2021 o 01:00

Young bude zápasiť už v marci.

V septembri minulého roka si Ľudovít Klein odbil premiéru v UFC, v ktorej krásnym knokautom v prvom kole poslal k zemi Novozélanďana Shanea Younga. A zatiaľ čo slovenský bojovník dostal od UFC možnosť zápasiť až v máji, Young by sa mal predstaviť už na marcovom UFC 260.

Podľa portálu MMA Junkie vyzve Younga (13-5 MMA, 2-2 UFC) 27. marca v Las Vegas Venezuelčan Omar Morales (10-1 MMA, 2-1 UFC).

Obaja bojovníci sa budú snažiť dostať späť na víťaznú vlnu po tom, čo vo svojich posledných vystúpeniach neuspeli.

Morales podľahol na body (UD) Gigovi Chikadzemu ešte v októbri na UFC Fight Night 179. Išlo o jeho prvú profesionálnu prehru. Venezuelský bojovník pred týmto neúspechom porazil Dong Hyun Maa a Gabriela Beniteza.

Young mal pred septembrovou porážkou s Ľudovítom Kleinom na UFC 253 dve výhry v rade, pričom predtým nikdy neprehral pred limitom.

Hlavným zápasom turnaja UFC 260 bude odvetný titulový duel medzi šampiónom ťažkej váhy Stipem Miocicom a Francisom Ngannouom.

Omar Morales v akcii:

Foto: instagram.com/ufc

Dávid Lukáč sleduje zmiešané bojové umenia od roku 2008, teda viac ako 12 rokov. Za tú dobu videl tisícky zápasov v MMA, navštívil desiatky turnajov vrátane UFC. Viac ako 5 rokov pôsobil ako redaktor portálu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA. Okrem bojových športov sa zaujíma aj o silové športy či populárny futbal a hokej.

Súvisiace články