Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Klein stále čaká na definitívne potvrdenie súpera, ale dátum by mal ostať nezmenený

Adrián Mečiar|Publikované 20. feb 2021 o 01:00

Klein stále čaká na potvrdenie zápasu.

V Spartakus Fight Gyme si naďalej nemôžu byť istí menom súpera pre svoju hviezdu v UFC.

Ľudovít Klein v piatok prezradil, že bude mať ďalší zápas na pôde prestížnej ligy 8. mája. Kvôli podmienkam zmluvy však nemôže potvrdiť meno svojho súpera až do chvíle, kým to prostredníctvom svojich kanálov oficiálne nepotvrdí aj organizácia.

Portál Fighting DNA zverejnil správu, podľa ktorej Kleinovým protivníkom bude Ilia Topuria. Minimálne v tejto chvíli však tento zápas naďalej nie je potvrdený, ako sme vás informovali po Topuriovom stručnom vyjadrení pre Adjarasport.com: „Tak to je pre mňa prekvapenie. Žiadny kontrakt som nepodpísal.“

Klein dnes vo vysielaní na stránke svojho generálneho partnera Fortuna v rámci možností vysvetlil, ako to momentálne vyzerá. „Kvôli zmluve som viazaný mlčanlivosťou, takže nemôžem verejne povedať, kto je môj ďalší súper. Určite by som ten zápas vzal (s Topuriom, pozn. red.), mohol by som sa posunúť v rebríčku. Zatiaľ ale netreba veriť všetkému, čo sa píše na internete,“ povedal Klein.

Neskôr dodal, že istý by mal byť aspoň májový termín ďalšieho súboja. Na rovnakom turnaji sa predstaví tiež David Dvořák.

Čo sa týka Kleinovho vyjadrenia, momentálne sa nachádza v neľahkej situácii. On síce podpísal kontrakt na ďalší zápas, no teraz už môže len čakať na odpoveď zo strany ponúknutého súpera, ktorým napokon nemusí byť Topuria. Až nasledujúce dni, či snáď hodiny, ukážu, s kým sa teda stretne historicky prvý slovenský reprezentant v UFC.

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články