Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Klein s voľnou kartou presunutý do hlavnej súťaže

SITA|Publikované 8. jan 2008 o 16:52

MELBOURNE 8. januára (SITA) - Bývalá Slovenka Jarmila Gajdošová figuruje medzi ...

MELBOURNE 8. januára (SITA) - Bývalá Slovenka Jarmila Gajdošová figuruje medzi osmičkou tenistiek, na ktorých mená vystavili voľné karty do hlavnej súťaže dvojhry žien na Australian Open v Melbourne (AO, 14. - 27. januára). Dvadsaťročná rodáčka z Bratislavy, ktorá už reprezentuje Austráliu, získala voľnú kartu pre účasť na úvodnom grandslamovom turnaji roka napriek tomu, že ako pôvodne najvyššie nasadená napokon pre zranenie absentovala na decembrovom internom národnom kvalifikačnom turnaji. Víťazkou tohto podujatia sa stala Christina Wheelerová. V spomenutej kvalifikácie odstúpila pre svalové zranenie Jelena Dokičová. Niekdajšia svetová štvorka, ktorá v októbri prijala ponuku na pomoc od Tennis Australia (TA) pri hľadaní stratenej formy, teoreticky ešte môže dostať jednu zo štyroch zostávajúcich voľných kariet do tohtotýždňovej kvalifikácie Australian Open, ale v utorok pre problémy s členkom odstúpila zo zápasu osemfinále s Taliankou Flaviou Pennettovou v Hobarte a nad jej schopnosťou od štvrtka hrať visí otáznik.

Okrem Gajdošovej ďalšie tri voľné karty na základe rozhodnutia TA pripadli Monique Adamczakovej, Sophie Fergusonovej a Jessice Moorovej. V rámci "reciprocity" medzi tenisovými federáciami Austrálie, Francúzska a USA dostali možnosť účasti priamo v hlavnej súťaži aj 22-ročná Francúzka Mathilde Johanssonová a 17-ročná Američanka Madison Brenglová. Ako víťazka ázijskej kvalifikácie sa v 128-člennej hlavnej súťaži v Melbourne Parku predstaví Iroda Tuľaganovová z Uzbekistanu.

Známych je už aj všetkých osem držiteľov voľných kariet do hlavnej súťaže dvojhry mužov. TA pridelil karty Robertovi Smeetsovi, Alunovi Jonesovi, Nickovi Lindahlovi a najnovšie aj Brydanovi Kleinovi: víťaza dvojhry chlapcov na AO 2007 v utorok presunuli z kvalifikácie, do ktorej sa dostal Miles Armstrong. Austrálsku eliminačný turnaj o voľnú kartu vyhral Joseph Sirianni a ázijský Uzbek Denis Istomin. Voľné karty dostali na základe vyššie spomenutej dohody aj Francúz Mathieu Montcourt a Američan Jesse Levine.


Zoznam držiteľov voľných kariet na tenisovom gradslamovom turnaji Australian Open v Melbourne (14. - 27. januára):


Hlavná súťaž dvojhry:


MUŽI:

Joseph Sirianni (víťaz národného kvalifikačného turnaja), Brydan Klein, Robert Smeets, Alun Jones, Nick Lindahl (všetci na základe rozhodnutia TA), Matheiu Montcourt (recipročne Francúzsko), Jesse Levine (recipročne USA - víťaz internej americkej kvalifikácie), Denis Istomin (Uzbekistan - víťaz ázijskej kvalifikácie) a jeden zatiaľ nestanovený hráč (určí ho TA)


ŽENY:

Christina Wheelerová (víťazka národného kvalifikačného turnaja), Jarmila Gajdošová, Jessica Moorova, Monique Adamczaková, Sophie Fergusonová (všetky na základe rozhodnutia TA), Mathilde Johanssonová (recipročne Francúzsko), Madison Brenglová (recipročne USA - víťazka internej americkej kvalifikácie), Iroda Tuľaganovová (Uzbekistan - víťazka ázijskej


Kvalifikácia dvojhry:


MUŽI:

Carsten Ball, Andrew Coelho, Adam Feeney, Sam Groth, Greg Jones, Andrew Thomas, Bernard Tomic, Miles Armstrong, Matthew Ebden


ŽENY:

Anastasia Pavľučenkovová (Rusko - víťazka dvojhry dievčat na Australian Open 2007), Sacha Jonesová (Nový Zéland), Britney Sheedová, Olivia Rogowská a štyri zatiaľ nestanovené hráčky (určí ich TA)


Súvisiace články