Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

„Klein podvádzal naschvál, v UFC nemá čo robiť,“ hovorí tréner Younga a Adesanyu

Adrián Mečiar|7. okt 2020 o 02:00

Tréner Kleinovho súpera sa stále nezmieril s udalosťami zo Spojených arabských emirátov. Eugene Bareman volá po tvrdších trestoch pre bojovníkov, ktorí nesplnia váhový limit.

Tréner Kleinovho súpera sa stále nezmieril s udalosťami zo Spojených arabských emirátov. Eugene Bareman volá po tvrdších trestoch pre bojovníkov, ktorí nesplnia váhový limit.

Ľudovít Klein dlhé mesiace čakal na svoju šancu v najprestížnejšej organizácii na svete. Vytúžený telefonát z UFC napokon prišiel, no Klein musel akceptovať skutočnosť, že na prípravu nebude mať v podstate žiadny čas. 

Prijatie zápasu len týždeň pred jeho uskutočnením so sebou nesie viaceré riziká. Avšak ako sa hovorí, ponuka z UFC sa jednoducho neodmieta. Klein si bol vedomý okolností a tvrdo pracoval najmä na tom, aby splnil váhový limit. 

Aj napriek snahe a prísnemu režimu ale Klein váhu nespravil. Necelé dva kilogramy nad limitom ho stáli 30% z výplaty, ktoré si na účet pripísal jeho súper Shane Young. Klen vyhral súboj už po 76 sekundách a získal pre Slovensko prvé víťazstvo v UFC.

Tým sa to však neskončilo. Do Kleina sa hneď po svojej veľkej výhre v hlavnom zápase večera obul Youngov tímový kolega Israel Adesanya, ktorý ho obvinil z podvádzania. A podobný názor má aj hlavný tréner klubu City Kickboxing, kde trénujú Young s Adesanyom.

Eugene Bareman si myslí, že Klein chcel získať výhodu do zápasu. „Neurobil váhu, podvádzal. Čo je horšie, spravil to naschvál. Ak sa aspoň trochu vyznáte v bojových športoch, pri pohľade na bojovníka na vážení vidíte, či sa potrápil s chudnutím. Tento chalan podvádzal. Podľa mňa stratil právo zostať v UFC. Schválne nespravil váhu, takže tam nemá čo robiť,“ uviedol Bareman v rozhovore pre Submission Radio.

Bareman obviňuje z podvádzania aj ďalšieho bojovníka, ktorý na tomto turnaji nesplnil váhový limit. Bol to Zubaira Tukhugov, tímový kolega Khabiba Nurmagomedova. „Vnímam to ako zločin. Je to to isté ako užívanie steroidov. Podvod. Ten Čečenec (Tukhugov, pozn. red.) a Shaneov súper to urobili schválne. Dobre vedeli, čo robia, ani sa nesnažili tú váhu spraviť. Vedome sa postavili na váhu ťažší, prijali finančný trest a išli do zápasu s obrovskou výhodou.“

Novozélandský kouč pritom tvrdí, že dôvodom jeho frustrácie nie je Youngova prehra, ale táto téma vo všeobecnosti. Jediným trestom pre bojovníkov, ktorí nesplnia váhový limit, je okrem úplného zrušenia zápasu jedine finančná kompenzácia v podobe 20-30% z výplaty. Bareman ale hovorí, že to nie je dosť a volá po nájdení účinnejšieho riešenia.

K tomu pripomína, že na vec určite nemá dvojaký meter. „Stalo sa to môjmu zápasníkovi. Nespravil váhu, ale na druhý deň knokautoval súpera. Ako to rozhodca odmával, chcel oslavovať. Avšak okamžite som ho okríkol. Môžem vám ukázať video, rovno som mu zakričal, aby zmizol z klietky, pretože to považujeme za prehru. Podvádzal, nezaslúžil si zvíťaziť.“

„Takže ma neskutočne vytáčalo, keď som videl, ako tam (Klein, pozn. red.) pobehoval a radoval sa, ako keby niečo dokázal. Išiel mi podať ruku, ale rozhodca ho našťastie vzal preč, lebo by som mu určite nedokázal len tak podať ruku. Nechápem, čo ešte robí v UFC,“ dodal Bareman.

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články