Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kledrowetz: Nevedel som, čo s pukom, tak som vystrelil

Sportnet|Publikované 29. dec 2008 o 00:00

Diváci v košickej Steel Aréne aplaudovali včera svojmu tímu po ďalšom domácom víťazstve. Košičania zdolali Martin 5:3, znovu sa mohli oprieť o

podporu zaplnených tribún. Krátko po sviatkoch bola Steel Aréna vypredaná, a to ešte stovky fanúšikov prišlo pred zápasom k pokladniam zbytočne.

KOŠICE. Smutný bol začiatok včerajšieho extraligového stretnutia. Steel Aréna si minútou ticha pripomenula zosnulého člena košického fanklubu Bohuša Roštára. Fans začali hnať svoj tím až po troch minútach. A dohnali ho k ďalšiemu víťazstvu. Podieľal sa na ňom aj obranca Juraj Kledrowetz, autor tretieho košického gólu. Domáci tím sa rozbiehal pomalšie. Priznal to aj ‚Knedľa'. "Bolo voľno, mali sme herný výpadok. Súper prišiel v oklieštenej zostave, vedeli sme, že to nebude jednoduchý a ľahký zápas. Začiatok bol z našej strany ospalejší. Bolo dobre, že Martin nám neutiekol o dva góly. Vždy sme to dotiahli, keď sme dali na 3:2, už to bolo z našej strany trocha lepšie."

Cítil herný výpadok

V oslabení v 36. min. Kledrowetz vydoloval puk, natlačil sa do martinského pásma a na Dzubinovu bránku vyslal nekompromisnú ranu. "Chvalabohu, padlo to tam. Nevedel som, čo s pukom, tak som vystrelil. Zaplať Pán Boh, že to tam padlo," vydýchol si muž, ktorý sa do zostavy HC vrátil po dlhšom čase. Naposledy prepotil dres v prvej polovici novembra. Potom laboroval so svalovým zranením. "Musím sa priznať, hralo sa mi veľmi ťažko. Cítil som herný výpadok. Myslel som si, že nastúpim až po Novom roku, ale pred zápasom som sa dohodol s trénerom, že to skúsim. Vydržal som do konca. Som celkom rád. S dychom som bol ale pozadu. Ale ten hokej mi už veľmi chýbal," poznamenal Kledrowetz.

Zajtra Zvolen

Extraliga sa bude hrať v Steel Aréne aj zajtra. V poslednom stretnutí kalendárneho roka 2008 nastúpia Košičania proti Zvolenu. "Pomaličky sa blíži koniec základnej časti. Domáce zápasy musíme jednoznačne vyhrávať. Pred nami je Zvolen a my spravíme všetko preto, aby sme vyhrali."

Košičanom sa podarilo rozchodiť vianočnú kapustnicu aj šalát. Juraj priznal, že chceli potešiť košických priaznivcov, ktorí vypredali Steel Arénu aj krátko po Vianociach. "Sme veľmi radi, že bolo plno. Hráme tu pre ľudí, sme šťastní, že takto prichádzajú. Nás to môže len posúvať dopredu. My, ak budeme vyhrávať, tak si tých ľudí udržíme. Záleží len na nás."

TOMÁŠ TÓTH

Súvisiace články