Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Klec si napokon v DC proti Belgicku nezahrá

SITA|14. sep 2006 o 13:08

BRATISLAVA 14. septembra (SITA) - Medzinárodná tenisová federácia (ITF) neschválila hráča Iva Kleca do nominácie daviscupového družstva Slovenska na stretnutie play off proti Belgicku v Bratislave v dňoch ...

BRATISLAVA 14. septembra (SITA) - Medzinárodná tenisová federácia (ITF) neschválila hráča Iva Kleca do nominácie daviscupového družstva Slovenska na stretnutie play off proti Belgicku v Bratislave v dňoch 22. - 24. septembra 2006. Svoje rozhodnutie zdôvodnila tým, že hráč Ivo Klec je štátnym príslušníkom a držiteľom platných pasov Slovenskej republiky aj Nemecka. ITF vyzvala hráča aj Slovenský tenisový zväz, aby zaslali písomnú žiadosť na daviscupovú komisiu ITF, ktorá jediná môže v takomto prípade povoliť štart hráča za niektorú z krajín. V prípade schválenia takejto žiadosti by hráč Ivo Klec mohol hrať za Slovensko až roku 2007.

Na základe tejto informácie kapitán slovenskej reprezentácie Miloslav Mečíř nominoval do zostavy Slovenska na stretnutie s Belgickom Pavla Červenáka (ATP 332. dvojhra / 1254. štvorhra). Aj po tejto zmene má kapitán Slovenska právo hodinu pred žrebom zmeniť v zostave dvoch hráčov.


Súvisiace články