Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Klaudia Kinská pred Olympiou ciele radšej nehodnotila

Sportnet|Publikované 23. okt 2003 o 22:00

Košice - Keď Klaudii Kinskej uplynul polročného dištancu zo strany IFBB (International Federation of Body Builders), predstavila na Debrecen

Fitparade - IFBB Pro Fitness Open European (Hungarian Pro Fitness) Cup v debrecínskom Főnix Csarnok. A to tak, že si okamžite vybojovala účasť na prestížnej a exkluzívnej Olympii! Skončila na druhom mieste, prvá bola Američanka Stacy Simmonsová, tretia bola Kanaďanka Kary Odiatuová. Olympiu si istili prvé tri...

Minuloročná Olympia Klaudii zhorkla. V septembri minulého roka sa totiž exhibične predstavila na kulturistickej súťaži v Martine. Podujatie sa nekonalo pod záštitou IFBB, a tak prezident SAKST Michal Čapla oznámil Kinskej priestupok vedeniu IFBB, konkrétne viceprezidentovi IFBB Waynemu De Miliovi. Disciplinárna komisia IFBB za porušenie stanov udelila Kinskej polročný dištanc, čo znamenalo, že Košičanka prišla o účasť na lukratívnej Olympii v lukratívnom Mandala Bay Hotel v lukratívnom Las Vegas.

Teraz jej atraktívne miesto v Nevade, opäť v lasvegaskom Mandala Bay (23. - 24. október), neušlo... "Teším sa, samozrejme, Olympia je Olympia."

Klaudia preventívne vynechala akúkoľvek exhibíciu,v lete si trochu "povegetila", nemala žiadne vystúpenie... Mesiac venovala, po troch rokoch, objemovej fáze, nasledovala tvarovacia. "V akej som forme? Ja som zatiaľ do Ameriku nikdy nešla stopercentne pripravená, tú koncovú fázu nechávam na lietadlo, v ktorom ma to stále dehydruje. Takže uvidíme," hovorí Klaudia, ktorá do Las Vegas letela z Viedne cez Amsterdam a Seattle.

Absolútna majsterka sveta z roku 1999 z austrálskeho Sydney (IFBB World Amateur Fitness Championships), desiata z Arnold Classic 2000, šiesta z Arnold Clasic 2002 a ôsma z Olympie 2000, víťazka súťaže Fitneska SR Profi 2002 (na ktorej bola Stacy Simmonsová na druhom mieste, teda za Klaudiou...), druhá na profisúťaži Fitness Grand Prix 2000 v talianskom Rimini a rovnako druhá na profipodujatí, Hungarian Pro Fitness Championship 2001 v Budapešti si na Olympii konkrétne ciele nedáva. "Žiadne umiestnenie, o ničom takom nehovorím. Nič, nič, nič... Až po návrate, vtedy budem hodnotiť. Prídem, poviem - som spokojná, nie som spokojná. Pripravovala som sa tak, aby som mohla povedať, že som sama so sebou spokojná. Závisieť to bude od rôznych okolností, od toho, aké tam budú dievčatá, ako tam bude prebiehať hodnotenie. Môže to skončiť tak, že budem spokojná so sebou, ale skončí to klasicky, pretlačia si vlastné dievčatá. Taký je tento šport a tak to aj beriem."

Na Olympii sa Klaudia Kinská predstaví so starou zostavou. "Nie s tou, s ktorou som vystupovala v Debrecíne, ale s tou, s ktorou som sa mala na Olympii predstaviť v minulom roku. Je jednoducho vhodnejšia, čo nie je len môj názor... Je v úvodný motív zo Showgirls, hudba i choreografia, potom sa to už odvíja rôzne, sú tam už silové prvky, gymnastika." Motívy Showgirls sú na Las Vegas ako vyšité. "To áno, ale ja som si to nevyberala kvôli tomu. Je to skôr náhoda. Nemala som v úmysle riešiť to, čo sa to hodí pre Las Vegas. Jednoducho, páčil sa mi ten úvodný motív."

Favoritkou bohato dotovanej (50 000 USD) Olympie bude Susan Currieová, ktorá zvíťazila v rokoch 2000, 2001, 2002. Aj Adela Friedmansky, Anna Levelová, Jennifer Hendershottová, Jennifer Worthová, Julie Palmerová, Kary Odiatuová, Kelly Ryanová, Kimberly Kleinová, Shannon Meteraudová, Stacy Hyltonová, Stacy Simonsová, Tracy Greenwoodová sú Američanky, Košičanka tak bude na Olympii bojovať proti domácej presile. "Tak je to prakticky stále... Je to jasné, v kurze budú domáce. Viem, čo ma čaká, na Olympii som už bola... Nijako ma táto klasika neznervózňuje, ani nerozrušuje... Ja len nechcem urobiť žiadnu chybu, aby som nemusela nadávať sama na seba."

Finále kategórií ženskej kulturistiky, fitnes a figure sa uskutoční dnes večer, mužské v sobotu. Ceny vstupeniek na finále sa pohybujú od 75 do 200 USD.

Ešte pred odchodom absolvovala Kinská fotenie na Domaši. "Prišiel za mnou fotograf z Čiech, potrebovala som fotky, s ktorými sa budem prezentovať na sprievodných akciách, na aitogramiádach, VIP - akciách a podobne. Nechcela som fotku s posilňovne, to určite nie. Keďže fotograf prišiel z Čiech, nebolo štúdio. Tak sme to išli nafotiť na Domašu. V plavkách v tomto období to teda nebolo nič moc, bola kosa, ale vychytila som aj nejaké posledné slniečko." Prečo práve Domaša a nie trebárs Vysoké Tatry či Spišský hrad? "Igor Kopček (a sme doma, Vranovčan - pozn. red.), s ktorým spolupracujem, navrhol Domašu. Voda trochu klesla, takže to vyzerá zaujímavo. A ísť do Tatier, to už bolo ďaleko a toho času nazvyš nebolo... Fotiť ešte tak či tak budeme, po návrate sa presúvame do Šumperka, kde ma fotograf bude fotiť v štúdiu."

Klaudia za veľkú mláku necestovala sama. "Idem aj s priateľom, sama som už do USA nechcela ísť. Zažívať tie stresy ako naposledy, to teda nie! V žiadnom prípade, nemalo to zmysel. Dosť..."

Las Vegas je mesto hazardu, ročne tu návštevníci utratia päť až šesť miliárd USD! Vyčlenila si už nejaké bokom i Klaudia? "Ani nie, hoci je možné, že symbolicky nejaký cent do automatu hodím. Ale keď som tam bola minule, nehrala som, nehodila som ani jeden cent." Luxusný gýč v nevadskej púšti poskytuje množstvo možností. Teší na Klaudia na niečo špeciálne? "Chceme si to prejsť, naposledy sme toho dosť nestihli, určite sa zas vyskytne niečo nové. Las Vegas sa stále rozširuje, stále niečo pribúda..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.