Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Klasické lyžovanie: Nominácia na MS do Lahti s viacerými otáznikmi

TASR|9. jan 2001 o 16:06

Bratislava 9. septembra (TASR) - Napriek tomu, že termín majstrovstiev sveta v klasickom lyžovaní vo fínskom Lahti (15.-25. februára) sa nezadržateľne blíži, v nominácii Slovenského lyžiarskeho zväzu zatiaľ figuruje viacero otáznikov. Aj zásluhou kvalitný

ch výkonov vo Svetovom pohári by mal byť jedným z najväčších slovenských nádejí v Lahti kombinátor Michal Pšenko, otázny je však stále štart družstva skokanov (uvažuje sa o zloženom tíme zo skokanov špecialistov a kombinátorov Mesík, Uram, Pšenko, Kafka) i ženskej štafety v behu na lyžiach.

"O konečnej nominácii rozhodneme do konca januára. Ešte pred tým sa však uskutoční zasadnutie predsedníctva, ktorého výsledky veľa napovedia pred finálnou nomináciou," rozhovoril sa športový riaditeľ Slovenského lyžiarskeho zväzu Peter Kostík, ktorý k situácii s nomináciou dodal: "Forma našich reprezentantov nie je momentálne najlepšia, spoločne s počasím nám to celú nomináciu komplikuje. Suverénne vyzerá Pšenko, ktorý medzi elitou potvrdil, že z neho rastie kompletný kombinátor. V prípade, že mu preteky sadnú, je schopný skončiť do 20. miesta. Pred sebou má však podobne ako aj skokani a bežci ešte niekoľko pretekov SP, takže uvidíme. Čo sa týka družstva skokanov som skôr skeptický, pretože Pšenko sa musí sústrediť na svoju disciplínu, takže štarty ak budú, tak skôr v individuálnej súťaži. Počítame s mužskou štafetou bežcov, čakáme však kto sa svojimi výkonmi pridá k Bukvajovej."