Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Klasické lyžovanie: Kalinová v šprinte siedma

TASR|Publikované 9. feb 2002 o 19:10

Val di Fiemme 9. februára (TASR) - Vynikajúci výsledok dosiahla na majstrovstvách sveta v klasickom lyžovaní do 23 rokov v talianskom Val di Fiemme ...

Val di Fiemme 9. februára (TASR) - Vynikajúci výsledok dosiahla na majstrovstvách sveta v klasickom lyžovaní do 23 rokov v talianskom Val di Fiemme slovenská reprezentantka Ľubomíra Kalinová, ktorá v šprinte obsadila 7. miesto, keď v kvalifikácii skončila na 15. mieste, a ako predposledná sa kvalifikovala do finálovej šestnástky. Druhej Slovenke Anne Pastrnákovej sa už tak nedarilo a skončila v kvalifikácii na 25. mieste.

Medzi mužmi sa z dvojice Slovákov Stanislav Holienčík a Michal Malák nepodarilo do finále kvalifikovať ani jednému, keď Holienčík obsadil so startou 2 sekúnd na postupové miesto 25. priečku a Malák skončil na 38. mieste.

Ján Lukáč (vedúci slovenskej výpravy): "Ľuba Kalinová podala vynikajúci výkon, možno keby bola trošku priebojnejšia mohla poskočiť ešte o nejaké miesta dopredu. Stanislav Holienčík podal solídny výkon a postup do finále, na ktorý si myslím že mal, mu unikol len o 2 sekundy."

Výsledky: ženy - 1100 m: 1. Ingrid Narumová (Nór.), 2. Serraina Mischolová (Švajč.), 3. Natalia Korostlevová (Rus.)...7. ĽUBOMÍRA KALINOVÁ,...25. ANNA PASTRNÁKOVÁ (obe SR) muži - 1100 m: 1. Loris Frasnelli (Tal.), 2. Espen Emanuelsen (Nór.), 3. Dirk Klessentirk (Nem.),...25. STANISLAV HOLIENČÍK,...38. MICHAL MALÁK (obaja SR).