Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

KK Plešivec stráca na lídra dva body

Sportnet|Publikované 29. okt 2003 o 23:00

Plešivec - Plešiveckým kolkárom sa v I. lige darilo so striedavými úspechmi. Zlaté Klasy aj Piešťany porazili, neuspeli vo Fiľakove. Druholigisti

tesne prehrali v Trstenej a v šiestom kole mali voľno.

V 6. kole narazili Plešivčania na ďalšieho nováčika I. ligy KK Zlaté Klasy. Zápas mal vynikajúcu úroveň a súper sa ukázal ako nečakane dobrý. "Zahrali sme nadštandard, priemer by určite nestačil", komentoval predseda KK Plešivec Matej Kováč. Plešivčania zvíťazili o 75 kolkov. Celé družstvo podalo dobrý výkon, počas stretnutia bolo vždy v miernom náskoku, ale i tak museli vydať zo seba všetko. Hra súpera bola postavená na jednom vynikajúcom hráčovi. V stretnutí vynikli B. Lipták (562 kolkov) a T. Pašiak (568 kolkov). Za svoje výkony sa obaja dostali do šestky kola. Zápas s Fiľakovom sa bol odložený o týždeň. Plešivčania nastupovali naladení na víťazstvo. "Chceli sme preklenúť smolu, ktorú máme vo Fiľakove a konečne vyhrať", povedal Matej Kováč. Napriek úspešné úvodu sa to nepodarilo. Pri hodoch druhej dvojice nastal zlom, ktorý už tretia dvojica nedokázala napraviť. Najlepším hráčom bol Ľ. Lipták (536 kolkov). Plešivčanom zápas nevyšiel tak v hodoch, ale najmä po psychickej stránke. V uplynulom kole nastúpili proti Piešťanom. Súper nastúpil bez najlepších hráčov. Na začiatku si Plešivčania vypracovali náskok a v dobrom zápase nakoniec zvíťazili o 134 zhodených kolkov. Družstvo podržali Baša (560 kolkov) a Ľ. Lipták (539 kolkov). "So súperom sme ešte neprehrali a poznáme jeho silu, ale aj tak sme očakávali väčší odpor. K výkonom Bašu a Ľ. Liptáka sa pridalo celé družstvo", komentoval M. Kováč.

Plešivecké "béčko" si vo 4.kole poradilo s Podbrezovou C, keď vyhralo o 19 kolkov. Najviac kolkov 516 zhodil Belák. V ďalšom kole nastúpili Plešivčania proti Trstenej. Na súperovej pôde zohrali dosť nešťastný zápas, v ktorom dlho viedli. Domáci nastúpili posilnení o ligistov. V závere sa im podarilo obrátiť zápas vo svoj prospech a porazili KK Plešivec B len o 14 kolkov. Napriek prehre zahralo celé družstvo dobre. Vynikol Geľo, ktorý sa so 547 zhodenými kolkami dostal do šestky kola. V minulom kole mali kolkári plešiveckého béčka voľno.

V 7. kole cestujú kolkári KK Plešivec A do Bratislavy na pôdu Interu C. "Bude to ťažký zápas, pretože súper hrá na domácej pôde kvalitne. Chceli by sme uhrať prijateľný výsledok a keď to pôjde aj vrátiť minuloročnú prehru", dodal M. Kováč. "Béčko" bude hrať doma a privíta kolkárov Lokomotívy Vrútky B.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.