Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

KK Plešivec sa prebojoval na čelo tabuľky

Sportnet|Publikované 28. nov 2003 o 00:00

Plešivec - V 1. kolkárskej lige bolo na programe 8. kolo. Kolkári KK Plešivec A privítali na domácich dráhach hráčov Trstenej. Podľa tabuľkových

predpokladov boli Plešivčania favoritmi, čo aj potvrdili. Druholigové plešivecké "béčko" cestovalo do Svitu. V zápase s tabuľkovým susedom sa im nedarilo a prehrali.

KK Plešivec od úvodných minút nenechal nič na náhodu. Ako prvá nastúpila dvojica Bráz a M. Raffay proti A. Jurisovi a Benickému. Bráz zhodil 528 kolkov, od súpera bol lepší o 27 kolkov. Vo dobrom výkone pokračoval druhý z dvojice M. Raffay. Benického porazil o 21 kolkov. Po prvej dvojici viedli domáci o 48 zhodených kolkov a vytvorili si dobrú pozíciu do ďalšej časti. Ľ. Lipták zhodil 527 kolkov a B. Lipták 533 kolkov a svojich súperov Martauza a V. Jurisa zdolali o 41 zhodených kolkov. Hostia prehrávali o 89 kolkov. V poslednej dvojici nastúpili Baša a T. Pašiak. Dosiahli najlepšie výkony v družstve Plešivca, keď Baša zhodil 540 a Pašiak 567 kolkov. Ich súperi Frielich a Didek zvalili o 50 kolkov menej. Pašiak sa za svoj výkon dostal do šestky kola, kde bol tretím najlepším hráčom. Domáci si celý zápas udržiavali náskok v priemere 45 bodov v každej dvojici. Nedovolili súperovi, aby obrátil výsledok. V stretnutí dosiahli obe družstvá dobré výkony, keď sa všetci kolkári dostali cez päťsto bodov. "Naše družstvo je stmelené a má chuť vyhrávať. V zápase s Trstenou sme išli na víťazstvo", povedal predseda KK Plešivec Matej Kováč. Po 8. kole sa plešiveckí kolkári dostali na prvé miesto tabuľky. Pred druhými Rakovicami s rovnakým počtom bodov, vedú lepším priemerom.

Plešivecké "béčko" cestovalo v zápase II. ligy do Svitu na dráhy mestského kolkárskeho klubu. Už v úvodnej dvojici sa nedarilo Geľovi a prehral s najlepším hráčom domácich Köbölom o 95 bodov. V. Lipták st. a Dudáš zohrali so súpermi vyrovnané partie. Náskok hostí bol však veľký a nepresvedčivé výkony podali aj Belák a V. Lipták ml. Darilo sa len P. Kováčovi, ktorý sa 502 zhodenými kolkami stal najlepším hráčom hostí. V stretnutí mal svoju ligovú premiéru Vavrek, ktorý nahradil V. Liptáka ml. "Kolektív v tomto stretnutí sklamal. Geľo zahral podpriemerne. Treba však povedať, že dráhy vo Svite sú nekvalitné, čo tiež ovplyvnilo výkon našich kolkárov. Dobre zahral Patrik Kováč. Vavrek, ktorý mal premiéru, zahral k spokojnosti", vyjadril sa M. Kováč. Plešivčania klesli v tabuľke na štvrté miesto. V najbližšom kole sa KK Plešivec B stretli v derby zápase s MKK Magnezit Jelšava.

Súvisiace články