Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kiska: Čáslavská ukázala svetu, že v našej krajine sú ľudia, ktorí sa neboja

Věra Čáslavská zomrela vo veku 74 rokov. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 31. aug 2016 o 10:18

Reakcie osobností na úmrtie legendárnej gymnastky Věry Čáslavskej.

Martina Sáblíková /zdroj: Facebook/: "Dnešok zostane čiernym dňom v mojom srdci. Odišla nám športová legenda, úžasný človek, ktorý dokázal rozdávať nádej a optimizmus. Bola mojím veľkým vzorom - pani Věra Čáslavská. Nikdy nezabudneme!"

Zdenka Komrsková, bývalá česká gymnastka /zdroj: ČT/: "Trénovali sme spolu. Správa o jej odchode ma veľmi zasiahla. Bola mojou trénerkou, mojím veľkým vzorom. Ona bola obrovskou ženou i bojovníčkou. Věrku sme si nesmierne vážili. Pristupovala k trénerstvu, ako keď športovala. Ťažko sa mi o tom hovorí."

Andrej Kiska, prezident SR /zdroj: Facebook/: "Tak, ako Věra Čáslavská sklopila oči a pozerala do zeme v roku 1968 na olympiáde pri sovietskej hymne, tak dnes asi mnohí sklápame oči, pozeráme do zeme a myslíme na ňu. Věra Čáslavská reprezentovala nielen naše Československo, ale bola symbolom odvahy, ktorú sme prostredníctvom nej vysielali do sveta. Ona ukázala svetu, že v našej okupovanej krajine sú ľudia, ktorí sa neboja. Sedem olympijských medailí ju navždy zaradilo medzi športové legendy. Svojimi postojmi a gestami sa natrvalo zaryla do našich sŕdc. Věra, ďakujeme."

Martin Koukal, bývalý český bežec na lyžiach: "Věra Čáslavská bola výnimočná osobnosť, ktorá mala úžasnú schopnosť pozitívne ovplyvňovať ľudí okolo seba. Mal som tú česť sa s ňou viackrát stretnúť a nikdy na to nezabudnem. Bude nám chýbať."

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.