Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kisel: "Turecko je pre nás momentálne prisilné"

Sportnet|Publikované 8. sep 2002 o 22:00

Bratislava - Optimizmus Slovákov po istanbulskej sobote jednoducho neexistuje, potvrdzuje to i záložník Karol Kisel. "Určite je to pre nás sklamanie.

Boli by sme radšej, keby sa nám podarilo niečo uhrať. Je to veľká škoda, ide predsa o kvalifikáciu majstrovstiev Európy," hovorí Košičan, ktorý hráva v drese pražského Bohemians. Tak si ten optimizmus aspoň sčasti navoďme. Našťastie sa nehrá pohárovým systémom, to znamená, že máme šancu vrátiť Turkom požičané a nemusí to byť práve takým výsledkom, akým nás uvítali oni. "To určite. Šancu máme. Aj keď Turecko je tretie na svete... Ale keď ideme do zápasu, musíme ísť s vedomím, že máme šancu niečo uhrať. Aj keď momentálne je pre nás Turecko prisilným súperom."

Aj tohto súpera sme si však práve kvôli jeho účasti na MS mohli dôkladnejšie zmapovať. Turci neprekvapili tým, čo hrali - hrali to, čo im prinieslo bronz na svetovom šampionáte. "Rozdiel bol v kvalite. A mal som dojem, že vďaka MS sú Turci úplne zohratí. My naopak... Opäť tam boli nejakí noví hráči, nie sme tak zohratí. Tie dvojice a trojice boli u nás nie tak zohraté, aby sme sa Turkom mohli rovnať. ak by sme už mali nejaké zákonitosti, zohraný systém a hlavne, ak by sme nedostali taký prvý gól..."

Štrnásta minúta nás zmrazila. Na tím zapôsobila poriadne negatívne. "Ja si myslím, že určite. Ak by bolo 0:0 do tej 30. minúty, ľudia by začali pískať, Turci by to museli otvárať viac vzadu a tam by mohla nastať príležitosť na brejky. Ak by sme dali prvý gól, vyzeralo by to úplne ináč. Ale viedli oni a potom sa im hralo logicky lepšie."

Karol Kisel hral na pravej strany zálohy, jeho priamym protivníkom bol technicky mimoriadne vybavený Emre. "Je to famózny hráč. Určite je to česť zahrať si proti takému hráčovi, snažil som sa mu vyrovnať. Emre určite ukázal, prečo hrá v Interi Miláno."

Práve s Emrem si Karol Kisel po zápase menil dres. "Po zápase sme na seba narazili, tak som sa ho spýtal, čo ho chce meniť."

Hneď po zápase sa začali rojiť informácie, podľa ktorých sa kvôli kritike, treba povedať oprávnenej, trénera Jurkemika urazil Labant i Greško. "Ja vám o tom neviem nič povedať. Nemal som také pocity. Sám som bol z toho tiež dosť prekvapený, lebo po zápase sa to začalo vyťahovať. Čo už? Prehrali sme, takže teraz sa asi bude vyťahovať všetko."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.