Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kisel by pred Karhanom uprednostnil Janočka

Sportnet|Publikované 26. dec 2002 o 23:00

Košice - V ankete o najlepšieho futbalistu Slovenska sa na 10. mieste objavilo meno záložníka našej reprezentácia a pražského Bohemians Praha Karola

Kisela (na snímke v popredí). Spolu s Martinom Petrášom z pražskej Sparty a žilinským kanonierom Marekom Mintálom sa meno čiperného záložníka v prvej desiatke objavilo vôbec prvýkrát. "Čakal. Nečakal... Je ťažké odpovedať na takúto otázku. Nedá sa ani povedať, či to pre mňa bolo alebo nebolo prekvapenie. Som však potešený z toho, že som tam bol," povedal nám Karol Kisel, ktorý včera v športovej hale v drese Legionárov bojoval na Vianočnom turnaji v Košiciach.

Futbalistom Slovenska za rok 2002 sa stal Miroslav Karhan (Wolfsburg) pred Vladimírom Janočkom (Austria Viedeň) a Szilárdom Némethom (Middlesbrough). Čo hovorí Karol Kisel na umiestnenia tohto tria? "Ja osobne by som dal na prvé miesto Vlada Janočka. Viem, že je to ťažké zhodnotiť, Karhan i Demo, ktorý skončil nižšie (8. miesto - pozn. red.), hrajú Bundesligu. Janočko hrá v rakúskej lige a porovnanie rakúskej ligy a nemeckej Bundesligy vychádza pre tú nemeckú. Ale Vlada Janočka poznám odmalička, aj preto by som tam dal jeho." Poradie na prvých dvoch miestach by sa tak u Karola Kisela vymenilo, prvý by bol Janočko, druhý Karhan. "Dal by som tam Janočka, potom Karhana, potom asi Németha," súhlasil s pomyselným bronzom slovenský legionár.

Vianoce u Kiselovcov prebehli v absolútnej pohode. "Bol som rád, že sme všetci stretli, aj so sestrou a že sme sa vôbec zišli pekne pokope. Bolo to fajn. Snažil som sa darčekmi spraviť radosť všetkým. Nemusím hádam prezrádzať, čím som koho obdaroval, ale nezabudol som na nikoho. A aj ja sám som bol z darčekov potešený. Ale musím povedať, že Vianoce boli hlavne o tom, že sme sa všetci stretli a to bol pre mňa najväčší vianočný darček - že sme boli všetci spolu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.