Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kiraľvargu by potešil majstrovský titul

Sportnet|Publikované 3. sep 2008 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skDoslova len pár hodín je vo funkcii prezidenta košického hokejového klubu Miroslav Kiraľvarga. Slovenský vicemajster

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Doslova len pár hodín je vo funkcii prezidenta košického hokejového klubu Miroslav Kiraľvarga. Slovenský vicemajster sa pred sezónou posilnil, čo len podčiarkuje vysoké ambície oceliarov v nastávajúcej sezóne. Miroslava Kiraľvargu sme sa na jej prahu opýtali:

Aký je klubový rozpočet pre sezónu 2008/2009?

"Tri milióny eur, ak sme v čase duálneho zobrazovania."

Do sumy zhruba 90 miliónov je zahrnutá aj prevádzka štadióna na Kavečianskej a náklady spojené so Steel Arénou?

"Spadá do toho všetko. Predchádzajúci rozpočet bol vybilancovaný veľmi dobre, uplynulá sezóna bola ukončená s plusovým výsledkom. Očakávame, že rovnaký rozpočet bude postačujúci aj pre túto sezónu, veď aj keď spomenieme odchody a príchody, sú približne rovnovážne, odišlo 9 hráčov, prišlo trinásť."

Nákupy hráčov súvisia aj s tým, že klub v závere uplynulej sezóny zarobil?

"Klub končil sezónu so ziskom. Ale my sme sa napriek tomu nepustili do veľkých nákupov, čo sa týka vyplácania peňazí. Len sa snažíme peniaze použiť účinne."

Košice sa chcú prebojovať do hlavnej fázy Ligy majstrov, vyhrať základnú časť extraligy, prebojovať sa do finále a pokúsiť sa získať titul. Aspoň jeden z týchto cieľov chcete naplniť. Už to bude dôvod na spokojnosť?

"Tri vrcholy, ak by boli dosiahnuté, splnili by sme ciele na sto percent. A potom by sme vedeli, že naša vytýčená stratégia bola správna. Ak niektorý z vrcholov nedosiahneme, budeme pátrať po tom, prečo sme ho nedosiahli. A budeme hľadať opatrenia, aby sme ich v budúcnosti dosiahli."

Váš predchodca Ľubomír Veme veľmi túžil po majstrovskom titule. Vy sa ho vo funkcii dočkáte?

"Môj predchodca bude naďalej pracovať v správnej rade a bude súčasťou tímu. Dosiahnutie cieľa nestojí len na mne, je to tímová práca, ale verím, že sa nám to spoločne podarí. Bol by som nesmierne rád, keby to bolo už v tejto sezóne."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.