Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

"Kindermančaft" na Zemplíne ešte v polčase viedol

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

Rožňava Celkom omladená dvanástka hráčov SP MFK Rožňava (okrem skúseného Brnčíka a snáď i Klinka) sa predstavila na horúcej zemplínskej pôde v

Topoľanoch. Vlani na jeseň tam skúsenejší hráči Rožňavy podľahli 1:4, tentoraz "kindermančaft" siahali najmenej po bode. (O príčinách a súvislostiach okolo rožňavského kádra prinesieme viac zajtra.)

TOPOĽANY ROŽŇAVA 2:1 (0:1)

Góly: Sabo, Demko resp. Varga. ŽK: Dovičák, Marek Klinko, L. Dávid, Rencsok, Harhovský, Brnčík, Erdofalvi 2. ČK: Erdőfalvi (hostia). Pred 50 divákmi rozhodoval Gál.

SP MFK: Szabó, Leško, Brnčík, Varga, Elek, L. Dávid, Erdofalvi, Harhovský, Rencsok (80. Tóth), Klinko, Strelka.

Hostia z Gemera začali dobre a odvážne. Domáci sa snažili prekonať dobre hrajúcu defenzívu Rožňavčanov dlhými nakopávanými loptami do pokutového územia, kde však narážali na húževnatý odpor mladíkov, ktorých dirigoval skúsený Brnčík. Medzi tyčami svätyne hostí spoľahlivo zachytal gólman Szabó, ktorý hral v tomto zápase s kapitánskou páskou. V 20. minúte využila Rožňava jeden z rohových kopov, keď si na loptu vyskočil Varga a otvoril skóre. Topoľany naďalej tlačili, ale hrali bezzubo, za čo ich mohol potrestať po polhodine hry Klinko. Jeho strela z vnútra šestnástky však nebola presná. Obraz hry sa priveľmi nezmenil ani po prestávke. Domáci sa začali presadzovať častejšie, vynútili si väčší tlak a v 60. minúte sa im podarilo dopraviť loptu do siete, keď ju zblízka prepasíroval Sabo. Po necelej štvrťhodine padol víťazný gól Zemplínčanov, ktorý po úniku poslal za Szabóov chrbát hlavou po nešťastnom teči jedného z hosťujúcich obrancov Demko. K vývoju stretnutia prispel až priveľmi úzkostlivo pískajúci hlavný rozhodca, ktorí hostí oslabil po druhej žltej karte na adresu Erdőfalviho. Ten musel pod sprchy po be˛nom zákroku v strede hracej plochy. Rožňava bola znova raz blízko k bodu, ale nevyšlo to ani tentokrát.

"Mladí hráči, ktorí takmer všetci deň predtým hrali v dorasteneckom drese podali veľmi zodpovedný a bojovný výkon, za ktorý sa nemusia hanbiť. Chýbalo nám aj šťastie a niektoré verdikty rozhodcu boli priveľmi prísne. Brankár Szabó chytal výborne, podržal nás, preto je veľká škoda, že sme nepriviezli z Topolian ani bod," zhodnotil duel 12. Kola kormidelník SP MFK Rožňava Zoltán Breuer. V nedeľu predpoludním v tradičnom hracom čase hostia Rožňavčania na svojej pôde nováčika zo Slivníka. "Nebude to ľahké, je to silný súper," dodal Z. Breuer.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.