Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kim pozvala do lóže drogového mafiána

Sportnet|Publikované 27. jan 2006 o 23:00

Austrálske denníky rozoberajú počudovaniahodný krok belgickej tenistky Kim Clijstersovej vo štvrťfinále proti Martine Hingisovej. Nie ani tak tenisový, lež zákulisný. Bývalá ,,Aussie Kim", ktorá preťala zásnubné putá s miestnym huncútom Lleytonom Hewitto

Belgičanka Kim Clijstersová na tlačovej besede. FOTO - REUTERS

m, pozvala do svojej hráčskej lóže Austrálčana, ktorý sedel 12 rokov vo väzení za pašeráctvo a drogové obchody.

Elie Malkoun a jeho brat Amad padli do rúk polície pred 17 rokmi v Melbourne s heroínom v trhovej hodnote 2,2 milióna austrálskych dolárov a v Perthe s ďalšou zásielkou za 3,3 milióna! Elie žil v Meltone a Amad vlastnil v Perthe nočný klub. Clijstersová sa stretla v deň zápasu vo svojom hoteli na raňajkách s celou Malkounovou rodinou a údajne jej padli do oka jeho štyri malé deti Zak (5), Hannah (3), Allana (2) a ešte nepomenované novorodeniatko.

Redaktori denníka Herald Sun vyhľadali Malkouna a opýtali sa ho, či Kim vie o jeho čiernej minulosti. Drogový barón ich odháňal s tým, že oslovili nesprávnu osobu. Neskôr však priznal farbu a odvetil: ,,Čo bolo, bolo, to je za nami, prečo vyťahujete na svetlo minulosť? Stalo sa, čo som urobil, ale Kim nevie o ničom. Spoznala nás ako spokojnú vyrovnanú rodinu, ktorá teraz žije šťastne v Brightone a strávila s nami raňajky v hoteli kasína. Veľmi si obľúbila moje deti a pozvala nás na tenis, kde sme prežili krásne chvíle s príjemnými ľuďmi."

Malkounovcov odsúdili na 18 rokov, ale prepustili skôr. Sudca John Howse povedal, že by boli dostali viac, nebyť priznania bez súdneho procesu: ,,Tento prípad obzvlášť znamenal nebezpečenstvo pre austrálsku spoločnosť a bol by sa rozrástol do horších rozmerov nebyť zásahu polície." Keď sa Malkouna spýtali, či sa už polepšil a zmenil, fľochol: ,,A nie je to jasné? Mám krásnu rodinku a žijeme normálne."

Po semifinále, v ktorom Clijstersová vzdala pre podvrtnutie členka zápas Mauresmovej, ktosi položil Kim otázku, aby vysvetlila, čo má znamenať to spojenie s melbournskou rodinou v hoteli a na dvorci. Jej reakcia sa dala očakávať: ,,Práve som si zranila nohu, prehrala semifinále, som na ceste do nemocnice na vyšetrenie, a vy sa ma pýtate na takéto veci."

Malkounovci dostávali tovar od spojky z čínskej drogovej bandy a ocitli sa medzi 14 zatknutými po silnom záťahu štátnej polície. Elie potom šokujúco udrel väzenského dozorcu v súdnej sieni, a teraz žije šťastne s rodinkou normálnym životom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.