Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Kim Ju-Na vyhrala KP, Bártová nepostúpila

SITA|Publikované 23. mar 2007 o 13:27

TOKIO 23. marca (SITA) - Kim Ju-Na z Kórejskej republiky je po víťazstve v krátkom programe na najlepšej ceste vybojovať prvú medailu pre svoju krajinu z majstrovstiev sveta v krasokorčuľovaní. Iba 16-ročná ...

TOKIO 23. marca (SITA) - Kim Ju-Na z Kórejskej republiky je po víťazstve v krátkom programe na najlepšej ceste vybojovať prvú medailu pre svoju krajinu z majstrovstiev sveta v krasokorčuľovaní. Iba 16-ročná víťazka finále Grand Prix ISU a vlaňajšia juniorská majsterka sveta predviedla v krátkom programe najlepšiu jazdu, po skokanskej stránke náročnú a navyše veľmi čistú. Po osobnom rekorde 71,95 bodu, keď už za technické predvedenie dostala vysokú známku 41,49, sa Kim Ju-Na, ktorá jazdila na soundtrack z filmu Moulin Rouge, usadila na 1. mieste súťaže žien. Pred voľnými jazdami má zverenkyňa Briana Orsera pred druhou v poradí Miki Andovou z Japonska takmer štvorbodový náskok. Tretia je po dramatickom krátkom programe, v ktorom sa najlepšie vyhli chybám a predviedli náročné prvky, majsterka Európy Carolina Kostnerová z Talianska. Obhajkyni titulu Kimmie Meissnerovej patrí 4. priečka.

Slovenke Radke Bártovej sa do voľných jázd kvalifikovať nepodarilo a pri svojej premiére na MS obsadila konečné 33. miesto. Zverenkyňa trénerky Hany Töczikovej za svoju jazdu dostala od rozhodcov 36,17 bodu. Iba 16-ročná študentka z Košíc do svojho krátkeho programu na hudbu z Maďarskej rapsódie od Franza Liszta zaradila kombináciu trojitého a dvojitého tulupa, trojitý salchow či dvojitý axel-pauzen. Bodovo rozhodcovia Bártovú neohodnotili tak vysoko ako pred dvoma mesiacmi na ME vo Varšave, kde si vytvorila osobné maximum 40,9.

Organizátori rozdelili krátky program žien, v ktorom štartoval rekordný počet 45 krasokorčuliarok, netradične na dve polovice. Po odjazdení prvej polovice pretekárok nasledovala vyše štvorhodinová prestávka, ktorú vyplnili voľnými tancami tanečníci na ľade, a po nej druhá časť súťaže. Voľné jazdy sú na programe v sobotu.


Výsledky - majstrovstvá sveta v krasokorčuľovaní v Tokiu:

Ženy - poradie po krátkom programe: 1. Kim Ju-Na (Kórejská rep.) 71,95, 2. Miki Andová (Jap.) 67,98, 3. Carolina Kostnerová (Tal.) 67,15, 4. Kimmie Meissnerová (USA) 64,67, 5. Mao Asadová (Jap.) 61,32, 6. Emily Hughesová (USA) 60,88, 7. Jukari Nakanová (Jap.) 60,62, 8. Júlia Sebestyénová (Maď.) 59,98,... 33. Radka Bártová (SR) 36,17pp;kj;mj

Súvisiace články