Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Kim Clijstersová ukončila úspešnú kariéru

SITA|6. máj 2007 o 14:51

BRUSEL 6. mája (SITA, AFP) - Belgická tenisová hviezda a bývalá svetová jednotka Kim Clijstersová oznámila na svojej oficiálnej webovej stránke okamžitý koniec kariéry. Clijstersová, ktorá vyhrala 34 ...

BRUSEL 6. mája (SITA, AFP) - Belgická tenisová hviezda a bývalá svetová jednotka Kim Clijstersová oznámila na svojej oficiálnej webovej stránke okamžitý koniec kariéry. Clijstersová, ktorá vyhrala 34 singlových titulov na okruhu WTA, vrátane grandslamového US Open 2005 už skôr vyhlásila, že tento rok bude jej posledným na okruhu. Vo vyhlásení uviedla, že neustále zranenia a stále úsilie byť medzi najlepšími si vybralo svoju daň. "Bolo to viac ako krásne. Ale je čas zavesiť raketu na klinec. Po fantastickom výkone na turnaji v Antverpách sa muselo všetko skončiť," povedala Clijstersová.

Na februárovom turnaji v Antverpách prehrala až vo finále s Francúzkou Amélie Mauresmovou a teraz sa vyslovila, že z vyššie uvedených dôvodov skončí skôr ako plánovala. Ešte len 23-ročná tenistka vyhrala svoj posledný turnaj v Sydney v januári tohto roku a naposledy sa predstavila tento týždeň vo Varšave, kde ju vyradila v 2. kole ukrajinská kvalifikantka Julia Vakulenková. V júli čaká Clijstersovú svadba s americkým basketbalistom Brianom Lynchom, ktorý momentálne hráva v Belgicku.


Súvisiace články